Mareš: Poctivě trénujeme a hrajeme svůj futsal

Mareš Michal Chrudim
iDnes.cz - Futsalisté chrudimského ERA-PACKu zvládli svou titulovou obhajobu už pošesté v řadě, když ve čtvrtém zápase finálové série porazili pražské Bohemians 8:2 a celkově 3:1 na zápasy. Celkem mají na kontě už osm titulů a za posledních devět let jim mistrovský titul vyfoukli pouze hráči Jistebníku v sezoně 2005-6.
V letošním ročníku ligy prohrála Chrudim pouze jedenkrát, a to právě ve finále s Bohemians, a navíc až po penaltovém rozstřelu. Vzhledem k tomu je jasné, že titul je ve správných rukou. "Titul pro mě znamená hodně. Bylo těžké ho získat, ale cením si ho stejně jako těch ostatních," řekl bezprostředně po zápase chrudimský matador Roman Mareš.

Čtvrté finálové klání se hrálo dlouho bez vstřelené branky, až ve 13. minutě fatálně chyboval před vlastní bránou chrudimský Douglas. Toho omíč obral Klokan Tomáš Štverák, který pak nezištně předložil před prázdnou bránu Igoru Vodeckému, který nezaváhal a poslal domácí Bohemians do vedení 1:0.

Z toho se však mohli radovat pouze šest vteřin. Křižnou přihrávku Maxe totiž pohotově uklidil do domácí svatyně Matěj Slováček a hned o minutu později už zvyšoval Max, pro něj netypicky hlavou, na 2:1 pro Chrudim.

"Nechtěli jsme tady prohrávat, a proto bylo dobré, že jsme během několika vteřin srovnali a hned v dalším střídání už šli do vedení," řekl už v poločase Michal Mareš.

Ještě do konce poločasu se pak trefili Douglas a Rešetár, zvýšili na 4:1 pro hosty a zasvěceným bylo jasné, že omistrovi je rozhodnuto. Druhý poločas nakonec skončil nachlup stejným výsledkem jako první a po výhře 8:2 už mohla propuknout chrudimská radost.

Jako nejlepší hráč finálové série byl zvolen Lukáš Rešetár, který v rozhovoru pro ČT4 řekl: "Je to hezké ocenění a samozřejmě si toho vážím, ale mnohem větší radost mi dělá pohár pro mistra ligy. Jsme rádi, že se opět podíváme do UEFA Futsal Cupu, kde posbíráme další cenné zkušenosti."

Hegemonie chrudimského celku tedy pokračuje, proč tomu tak je, vystihují slova Romana Mareše: "Poctivě trénujeme, makáme a hrajeme svůj futsal."