Rozhodnuto - druhé ligy budou bez play-off

Mudrik Třinec
Po třech sezónách, kdy druhé nejvyšší soutěže vrcholily v play-off, se od tohoto systému ustupuje. Rozhodla o tom na svém sobotním zasedání Komise futsalu FAČR, která vzala na vědomí nespokojenost druholigových celků s tímto systémem. Odpor proti němu byla zejména ve východní části soutěže.
Play-off ve druhých ligách rozhodovala o tom, který tým se probojuje do nejvyšší soutěže. Vstupovaly do ní čtyři týmy z každé skupiny a vyřazovací část běžela na "východě" i "západě" odděleně. Dva vítězové play-off pak měli jistou možnost účasti v 1. lize. Tento hrací systém žil tři sezóny a v předchozích dvou nebyl problém jeho s obsazením týmy, které si vybojovaly postup.

Přesto vládla v některých klubech k tomuto systému nedůvěra a velké problémy nastaly v této sezóně. Zatímco na "západě" nebyl se složením týmů pro play-off problém, "východní" skupina sehrála jen finálovou sérii, kdy po základní části první Helas Brno šel do boje proti až pátému Komaxu Kunčice.

A tak se Komise futsalu rozhodla, po průzkumu mezi druholigovými celky, tento nadstavbový systém zrušit a 2. ligy budou mít od nové sezóny "pouze" 22 kol základní části. Ale to neznamená, že vítězové soutěže budou mít postup tak "jednoduchý". Připravuje se totiž systém baráží mezi dvěma nejvyššími soutěžemi. Ale o tom zase příště…

Účastníci play-off 2. ligy


Skupina "Východ"


2009/2010
Salamandr Hradec Králové
VŠB TU Ostrava
SKP Likop Třinec (vítěz)
Agromeli Brno

2010/2011
Gillotina Choceň
Komax Kunčice
Agromeli Brno
Delta Real Šumperk (vítěz)

2011/2012
Helas Brno (vítěz)
Komax Kunčice

Skupina "Západ"


2009/2010
SK Kladno
FK Mladá Boleslav
Indoss Plzeň (vítěz)
Radobýl Litoměřice

2010/2011
SK Kladno
Alfa Liberec
Andy Liberec (vítěz)
Olympik Mělník

2011/2012
Dalmach Turnov
Olympik Mělník
Démoni Česká Lípa (vítěz)
Salamandr Hradec Králové