Skvělé: Česká republika je v osmifinále MS!

Janovský-Futsal-reprezentace
Jeden z největších úspěchů historie našeho futsalu se zrodil v úterý odpoledne v thajském Bangkoku. Po remíze proti Srbsku (2:2) vybojovali naši reprezentanti důležitý bod, který jim stačil na druhé postupové místo ze skupiny. V osmifinále čeká na svěřence trenéra Neumanna favorizované Rusko.
V utkání potřeboval český celek získat alespoň bod, aby měj jistotu postupu do osmifinále, Srbům stačil také bod, který by jim zajistil vítězství ve skupině, čímž by se jihoevropané vyhnuli obávanému Rusku. Tím byla daná opatrná hra z obou stran, nicméně už v 6. minutě šli Srbové do vedení, když se z poměrně velkého úhlu prosadil Kocič a našel pro míč cestu do sítě - 1:0. Českému týmu se v prvním poločasu hra příliš nedařila a navíc znovu trpěl nepřesnou koncovkou, navíc se silnými obránci soupeře měli hráči hodně těžkou práci.

Po změně stran snaha o vyrovnání pokračovala, přicházely i šance, přesto se skóre neměnilo. Několik nebezpečných situací měl i soupeř, ale díky velkému štěstí, nebo nepřesnosti v koncovce Srbů, přežil náš tým klinickou smrt. Až ve 3. Minutě potáhl Cupák akci středem, naservíroval míč Rešetárovi, který našel na zadní tyči Seidlera - 1:1.

Na obou soupeřích pak byla vidět logická snaha zejména neinkasovat a nepřipravit se tak o vytýčený cíl. Jenže ve 36. minutě dostal před naší brankou trestuhodně prostor Bojovič, který střelou pod břevno poslal Srbsko do vedení - 2:1. Našemu týmu nezbylo nic jiného, než se vrhnout do útoku a velmi rychle se mu povedlo vyrovnat. Rešetár z levé strany hledal před brankou Beleje, ale srbský kapitán Pavičevič si srazil míč do sítě - 2:2.

Výsledkem 2:2 utkání také skončilo, což znamená, že Česká republika se v pondělí 12.11.2012 od 12:30 hod. SEČ střetne s Ruskem, na Srbsko čeká ve stejný den Argentina.

Srbsko - Česká republika 2:2 (1:0)

Branky: 6. Kocič, 36. Bojovič - 33. Seidler, 36. vlastní.