Statistiky 3. kola divize A

Kolán futsal
O víkednu se hrálo 3. kolo futsalové divize A, která sdružuje týmy z krajů Středočeského, Ústeckého, Libereckého a hlavního města Prahy.

Události 3. kola divize A:

18. - 20.10.2013

SKP přehrálo těsně Legii v tvrdě hraném utkání s oboustranným festivalem neproměněných 2PK
V bojovném utkání "dohrávali" hráči každý souboj o míč a v obraně nenechávali prostor soupeři dostat se do gólových šancí. To mělo za následek, že již v 9 minutě měla obě mužstva po 5ti akumulovaných faulech. A protože hra pokračovala ve stejném stylu, "nasbírala" obě mužstva během 1. poločasu po 9ti akumulovaných faulech, což mělo za následek nařízení čtyř 2PK proti každému mužstvu. Ani jeden 2PK nebyl proměněn v branku! Až ve 40 minutě hosté proměnili nařízený 2PK v kontaktní branku a upravili tak na konečný výsledek 4:3. Hrálo se bojovně, tvrdě "na tělo" a místy nečistě, což vyplývalo z enormní snahy všech hráčů po co nejlepším výsledku. Avšak v duchu fair-play. 1. poločas byl vyrovnaný. Skóre otevřeli již v 1. minutě domácí, ale hosté brzy vyrovnali. Na konci první půle se domácí opět dostali do vedení. Ve 2. poločase měli místy drtivou převahu příbramští, ale těžko překonávali obranu Kolína. Oporami obou mužstev byli výborní brankáři kolínský O.Černý a příbramský Švarc.

DFK vyhrálo slánské derby s MCE, hosty střelecky táhl Kuhn
Z pohledu diváka se jednalo o zajímavé derby vedoucího, dosud neporaženého, MCE s DFK. Utkání bojovné na obou stranách s velkým herním nasazením. První branky se dočkali hosté v 9 minutě a dále u nich došlo ke zvýšení skóre tři minuty před přestávkou. Takovým rozdílem nakonec skončil i první poločas. Po přestávce, skoro po půlhodině hry, vstřelili domácí kontaktní branku, ale v téže minutě inkasovali od hostí další úder. Hosté v této fázi hry vyvinuli velký herní tlak na branku domácích a podařilo se jim navýšit vedení na rozdíl tří branek. Přišly dva slepené góly domácích a hosté opět vedli jen o jednu branku. Hra se přelévala nahoru dolů, domácí bojovali ze všech sil, ale už s neúspěchem. Velmi dobře hrající hosté hráli s dobře zajištěnou obranou a čtyři minuty před koncem vstřelili i pojišťovací branku, což byl i konečný výsledek utkání. Velmi slušnému a bojovnému utkání excelovali oba dva rozhodčí ze severočeského kraje. Kuhn si vystřelil hattrick.

Rezerva Balticflory s přehledem porazila Dobřichovice, rozhodnuto bylo ještě do přestávky
Domácí začali utkání tlakem z něhož získali rychlé dvoubrankové vedení. Hosté sice vzápětí vstřelili kontaktní branku, ale to bylo v první půli z jejich strany vše. Domácí ještě do přestávky postupně navýšili své vedení na rozdíl tří branek a to se nakonec ukázalo jako rozhodující. Po poločase domácí přidali další branky a už jen udržovali výsledek. Hostům se podařilo i přes velké šance, které neproměnili, jen snížit jednou brankou.

Malibu rozdrtilo Třebusice 11 góly a samo neinkasovalo ani jednou a jako jediný celek si udržel po 3.kole plný bodový zisk
Ráz utkání určil již úvod, kdy domácí vedli po 10 minutách o tři branky. Po celé utkání neustále navyšovali skóre, které se zastavilo na čísle 11. Hosté působili unaveným dojmem a směrem dopředu nepředvedli skoro nic. Malibu si z chutí zastřílelo a některými akcemi potěšilo hrstku diváků v boleslavské hale. Kladem utkání bylo férové vystupování všech aktérů utkání, Střelecky se nejvíce dařilo Maňasovi, který se trefil celkem 4x.

AFC přehrálo GMM po přestávce, hosté selhávali v koncovce
V prvním poločase bylo utkání urputnou bitvou dvou herně vyrovnaných soupeřů, ve kterém ale více brankových příležitostí měli překvapivě hosté (4x nastřelili tyč nebo břevno domácí branky). Ve druhém poločase se domácím začala více dařit kombinační hra i střelba, takže po půlhodině hry vedli rozdílem čtyř branek. Poté hosté přidali na důrazu v osobních soubojích (za což platili akumulovanými fauly), ale střelba se jim i nadále stále nedařila. Ve 2.půli nařídili tak rozhodčí proti hostům celkem osm akumulovaných faulů, ze tří 2PK však domácí proměnili jen jeden. Celkově lze proto konstatovat, že zejména za hru předvedenou ve druhém poločase odpovídá výsledek utkání dění na hrací ploše. Kladem utkání byla korektní hra a chování všech hráčů. Utkání tak proběhlo v sice hektické, ale jinak ve zcela sportovní atmosféře. Dva domácí hráči trefili hattrick, Tetiva a Vymětalík.

Brandýsek si poradil s Hraslem, hosté doplatili na nedisciplinovanost
Utkání na obou stranách začalo bojovně a po několika akcích se do vedení dostali hosté, kdy dokázali před domácím brankářem tečovat střílenou přihrávku. Po několika minutách domácí dokázali krásnou kombinační hrou vyrovnat. Domácí se dostali do vedení díky nedisciplinovanosti hráčů hostí, kteří zbytečně faulovali, brzo dosáhli 6 akumulovaného faulu a proměnili nařízeny 2PK. Po změně stran se již domácí poučili z předchozích utkání, svoje vedení si pohlídali a přidali ještě další branky. Zasloužená výhra domácího celku, Čížek si vystřelil hattrick.

Střelcem kola se stal se čtyřmi góly M.Maňas z Malibu, nejlépe nahrával, celkem na tři branky, jeho kolega Z.Bělík.

Statistiky:
- 100 branku AFC (ve 2 sezóně) vstřelil gólman P.Heimrath.
- 201 bod v aktivitě (103+98), 7 sezóna D.Tauš (DFK)

Čekatelé: 1.DFK Sl – 1 utkání do 200 (10 sezóna), P.Kubín (Třebusice) – 6 bodů v aktivitě do dvoustovky a 8 branek do stovky (7 sezóna), J.Hrdlička (MCE) – 2 body v aktivitě do stovky (4 sezóna), T.Zíma (MCE) – 5 bodů v aktivitě do stovky (4 sezóna), L.Rychlý (Brandýsek) – 6 branek do stovky (9 sezóna), L.Kroc (Brandýsek) – 4 body v aktivitě do stovky (7 sezóna), J.Růžička (Brandýsek) – 2 body v aktivitě do stovky (4 sezóna)

Sestava 3.kola:
Černý O. (SKP) - Maňas M. (Malibu), Tetiva M. (AFC), Čížek D. (Brandýsek), Kuhn L. (DFK)

Výsledky 3.kola:

FC Balticflora Teplice B - Sokol Dobřichovice 6 : 2 (4 : 1)
Rozhodčí: Dočekal Pavel (7,5), Hanzlík Jiří (7,8). Delegát: Lutka Josef Diváků: 20
Branky: 1. Doležálek Lukáš (Walter David), 5. Doležálek Lukáš (Egrt Denis), 7. Walter David (Tyl Jiří), 8. Mažári Patrik, 26. Mažári Patrik (Mamiyev Alexandr), 30. Mamiyev Alexandr (Egrt Denis) - 6. Perl David (Obermajer Ladislav), 36. Kocourek František (Kocourek Ondřej)
FC Balticflora Teplice B: Zyryanov Nikita, Tyl Jiří, Egrt Denis, Walter David, Doležálek Lukáš, Mamiyev Alexandr, Beran Ladislav, Kiliján Jakub, Mažári Patrik
Sokol Dobřichovice: Geissler Jiří, Větrovec Pavel, Perl David, Kocourek František, Kocourek Ondřej, Plzák Michal, Kolman Filip, Obermajer Ladislav, Friš Václav, Štědronský Martin Nejlepší hráči: Doležálek L., Tyl J. (oba Balticflora B), Geissler J. (Dobřichovice)

FC Malibu M.Boleslav - PK Třebusice 11 : 0 (7 : 0)
Rozhodčí: Řeháček Lubomír (8), Zlatník Jakub (8). Delegát: Kudrna Ladislav Diváků: 30
Branky: 1. Maňas Marek (Bělík Zdeněk), 6. Volf Jiří (Miškovský David), 10. Maňas Marek (Kohnhäuser Vladimír), 13. Mrvík Martin, 14. Maňas Marek (Bělík Zdeněk), 15. Mrvík Martin, 18. Bělík Zdeněk (Maňas Marek), 28. Plintovič Petr (Mrvík Martin), 34. Kohnhäuser Rudolf (Bělík Zdeněk), 37. Maňas Marek (Volf Jiří), 39. Miškovský David (Plintovič Petr)
ŽK: Maňas Marek - 0
FC Malibu M.Boleslav: Tvaroh Pavel, Kohnhäuser Rudolf, Maňas Marek, Bělík Zdeněk, Kohnhäuser Vladimír, Dvořáček Michal, Plintovič Petr, Mrvík Martin, Razák Filip, Miškovský David, Volf Jiří
PK Třebusice: Ciniburg David, Hink Jaroslav, Šulc Vojtěch, Kinský Lukáš, Valášek Jiří, Kubín Martin ml., Šerák Radek, Čížek František Nejlepší hráči: Maňas M., Bělík Z. (oba Malibu), Šerák R. (Třebusice) Komentář trenéra Malibu M.Boleslav Jaroslava Bílka: "Zápas jsme na domácí palubovce jasně ovládli. Konečně jsme hráli naší hru od začátku zápasu a ne až po přestávce. Naopak tentokrát se ve druhém poločase zápas už jenom dohrával. Navíc velmi těší také udržené čisté konto."

AFC Kralupy - FK GMM Jablonec 8 : 2 (2 : 1)
Rozhodčí: Macháček Jiří (8,2), Stádník Vladimír (8). Delegát: Hora Jan Diváků: 20
Branky: 8. Vymětalík Vladimír, 24. Tetiva Martin (Koláček Tomáš), 25. Tetiva Martin (Pavlíček Václav), 31. Tetiva Martin (Vymětalík Vladimír), 32. Vymětalík Vladimír (Tetiva Martin), 35. Vymětalík Vladimír, 38. Mára Michal (Zmrzlík Lukáš), 39. Heimrath Pavel - 11. Černý René, 35. Sedlmajer Michal
ŽK: 0 - Masařík Jan, Scholz Michael ml.
AFC Kralupy: Heimrath Pavel, Mára Michal, Koláček Libor, Pavlíček Václav, Vymětalík Vladimír, Karas Roman, Koláček Tomáš, Tetiva Martin, Janouškovec Pavel, Zmrzlík Lukáš
FK GMM Jablonec: Masařík Jan, Černý René, Mikula Jan, Neugebauer Michal, Sedlmajer Michal, Scholz Michael ml., Scholz Michael, Žemba Jiří Nejlepší hráči: Tetiva M., Vymětalík V. (oba AFC), Černý R. (GMM).

SKP Kolín - Legie Příbram 4 : 3 (2 : 1)
Rozhodčí: Orálek Kamil (8,5), Hervert Pavel (8,5). Delegát: Bydžovský Zdeněk Diváků: 20
Branky: 1. Slezák Lukáš (Černý Ondřej), 19. Slezák Lukáš (Seifert Lukáš), 24. Funda Ladislav (Slezák Lukáš), 30. Jansta Martin - 3. Valta Michal, 27. Valta Michal (Zákoucký Vojtěch), 40. Zákoucký Vojtěch
ŽK: 0 - Zákoucký Vojtěch, Mezera Petr
SKP Kolín: Černý Ondřej, Slezák Lukáš, Živný Lukáš, Urban Štěpán, Macháček Michal, Šváb Tomáš, Funda Ladislav, Jansta Martin, Vacek Jan, Seifert Lukáš, Černý Jiří
Legie Příbram: Švarc Jan, Šperer Josef, Kvasnica Michael, Zákoucký Vojtěch, Valta Michal, Bureš Miloš, Venta Václav, Mezera Petr, Šimák Ladislav Nejlepší hráči: Slezák L. (SKP), Valta M. (Legie), Jansta M. (SKP).
Komentář vedoucího mužstva SKP Kolín, Michala Škopka: "Do domácího utkání v rámci 3.kola divizní futsalové soutěže jsem nastoupili v hodně obměněné sestavě. Zariskovali jsme a vypustili do zápasu nové a mladé tváře ( Živný, Urban), ale i další mladíci jako Jansta, Macháček a Seifert se zhostili svého úkolu dobře a bojovali. Naší hře sice chyběla chytrost a futsalovost, někdy to byl spíše fotbal v hale ale důležité je, že utkání se výsledkově zvládlo. Velmi dobře zahrál kapitán Slezák, který dělal soupeři velké problémy a který také v prvním poločase zařídil dva góly. Celé utkání bylo velmi rychlé a vyrovnané. Hrálo se nahoru dolů s mnoha šancemi na obou stranách. Paradoxem je, že během zápasu bylo kopáno celkem 8 přímých trestných kopů po akumulovaných faulech a jen jeden byl proměněn a to ten poslední ze strany příbramských hráčů, kteří tak v poslední minutě snížili na rozdíl jednoho gólu a závěr utkání ještě více zdramatizovali."

FC Brandýsek - HRASL Slaný 6 : 1 (2 : 1)
Rozhodčí: Gryc Leoš (7,8), Vážan Radek (7,6). Delegát: Švagr Roman Diváků: 15
Branky: 17. Kroc Patrik (Rychlý Libor), 19. Kroc Patrik, 25. Čížek David (Lukeš Josef), 28. Rychlý Libor, 33. Čížek David (Rychlý Libor), 38. Čížek David - 10. Rössler Lukáš (Kuba Ondřej)
ŽK: Stibor Mike, Rychlý Libor - Kuba Ondřej, Landvojtovič Jan ml.
FC Brandýsek: Šimek Martin, Stibor Mike, Rychlý Libor, Čížek David, Kroc Patrik, Lukeš Josef, Růžička Jiří, Podraný Zdeněk
HRASL Slaný: Frolík Jakub, Peška Jan, Kuba Ondřej, Kemr Michal, Klusáček Petr, Landvojtovič Jan ml., Landvojtovič Vít, Rössler Lukáš Nejlepší hráči: Čížek D., Růžička J. (oba Brandýsek), Frolík J. (Hrasl).

MCE Slaný - 1.DFK Slaný 3 : 5 (0 : 2)
Rozhodčí: Lasch Jiří (8,4), Novotný Jan (8,1). Delegát: Muller Karel Diváků: 19
Branky: 27. Volf Libor (Eichler Tomáš), 31. Zíma Tomáš (Hansl Filip), 35. Caizl Pavel (Snovický Jan) - 9. Kuhn Lukáš (Hlůže Jindřich), 16. Tauš Dominik (kubenka Petr), 28. Kubenka Petr (Tauš Dominik), 30. Kuhn Lukáš (Mrština Bohumil), 36. Kuhn Lukáš
ŽK: Caizl Pavel, Nykl Michal - Kubenka Petr, Hlůže Jindřich
MCE Slaný: Malec Jaroslav, Volf Libor, Zíma Tomáš, Pospíšil Miroslav, Havelka Martin, Caizl Pavel, Krampera David, Hansl Filip, Nykl Michal, Eichler Tomáš, Snovický Jan
1.DFK Slaný: Cílek Martin, Kubenka Petr, Kratochvíl Martin, Nedvěd Robert, Tauš Dominik, Bouška Přemysl, Hlůže Jindřich, Kuhn Lukáš, Mrština Bohumil Nejlepší hráči: Caizl P. (MCE), Tauš D., Kuhn L. (oba DFK).
Komentář vedoucího mužstva DFK Slaný Libora Hovorky: "Před slušnou diváckou kulisou se odehrálo první ze slánských derby utkání. Oba týmy nastoupily v nejsilnějších sestavách, a proto se očekával vyrovnaný duel. Domácí nastoupili v brance překvapivě s Jardou Malcem (bývalý hráč DFK). Do první šance se dostali hosté, ale Nedvěd svou šanci nevyužil. Hosté kontrovali ve 4. minutě, ale Cílek nejprve vyrazil střelu z dálky a následně zlikvidoval i dorážku domácího hráče. V 8. minutě se prosadil nejlepší hráč domácích Volf, ale jeho střela bodlem jen orazítkovala břevno. Další těžkou střelu zlikvidoval Cílek. Hosté přežili těžké chvíle a z protiútoku se prosadila dvojice Tauš - Kuhn, který přehodil bezmocně ležícího Malce 0:1. Domácí měli herní převahu, ale do vyložených šancí se v důsledku pozorné obrany hostí nedostávali. Naopak v 17. minutě zaúřadovala opět dvojice Kuhn - Tauš, který využil přesnou přihrávku a podél vybíhajícího brankáře na zadní tyč skóroval 0:2. V úvodu druhé poločasu domácí ještě přidali na tempu a důrazu a ve 28. minutě se po chybě dvojice Hlůže, Kubenka individuálně prosadil Volf 1:2. Jenže hosté hned vzápětí odpověděli po rohu, když se tvrdou střelou mezi nohy brankáře Malce prosadil Kubenka (Kuhn) 1:3. Ve 30. minutě skóroval opět Kuhn, když dorážel míč do prázdné branky po střele Kubenky a zvýšil vedení hostů na 1:4. Domácí měli na svém kontě 5 AF a bylo jen otázkou, kdy budou hosté zahrávat 10m kop a zápas bude rozhodnutý. Jenže fauly na straně domácích nepřibývali, naopak se navyšoval počet na straně hostí. Ve 32. minutě chybovala obrana hostí při rozehraném autu a Zíma tečovanou střelou snížil na 2:4. Ve 36. minutě se podařilo domácím snížit na rozdíl jediné branky a na dramatický konec zápasu bylo zaděláno 3:4. Jenže stejně jako po inkasování první branky, tak hosté z rychlého protiútoku Kubenky podél postranní čáry a přesné nahrávky na Kuhna zvýšili na 3:5. Domácí ještě v závěru zkusili hru bez brankáře, ale k nebezpečné střele se nedokázali dostat. Domácí byli futsalovější, ale hosté důslednou obranou udrželi dobře rozehraný zápas. Zápas rozhodl výkon brankářů a zkušenost hostujícího celku."