Chrudim podlehla Paříži, rozhodla Augustova kanonáda

Sporting
Zaplněný zimní stadion v Chrudimi viděl v pátek perfektní zakončení základní skupiny UEFA Futsal Cupu. Chyběla jen sladká tečka v podobě domácího triumfu. Tým z Paříže byl však nad domácí síly a zvítězil nad ERA-PACKem 6:4. V utkání plném power-play dal pět branek futsalista Augusto.
Vedení v utkání se tentokrát ujal soupeř Chrudimi. Ve 12. minutě přiťukl míč Café Augustovi, který tvrdou ranou otevřel svůj gólový účet. Chrudim udeřila až v samotném závěru první půle, kdy zkusila power play a ta jí náramně vyšla. V 19. minutě uklidil míč po přihrávce Rešetára za záda pařížského brankáře Felipe, aby minutu poté mohl poslat Chrudim do vedení samotný Rešetár po pasu Michala Mareše - 1:2.

Po přestávce ukázala i Paříž, že umí hrát bez brankáře, a to opravdu dokonale. Během 22. a 23. minuty Augusto zkompletoval hattrick a Sporting vedl 3:2. Do třetice už to Paříží s power play nevyšlo, a tak Felipe srovnal střelou přes půl hřiště do prázdné brány na 3:3. Jenže přišla 28. minuta a hostující celek vytáhl další nacvičenou kombinaci při hře bez brankáře a Pupa pohodlně skóroval - 4:3.

Na vyrovnání se čekalo až do 34. minuty. Teixeira si hrál tak dlouho s balonem, až o něj přišel a Max tvrdou ranou vyrovnal na 4:4. Poslední slovo měli však francouzští futsalisté. Augusto uzavřel svůj povedený večer dalšími dvěma trefami. Jeden gól vstřelil při vlastní power play, druhý pak do prázdné brány při početní převaze domácích.

Domácí tým tak skončil v základní skupině UEFA Futsal Cupu na druhém místě a společně se Sportingem Paříž postupuje do elitní fáze mezi šestnáct nejlepších.

Sporting Paříž - ERA-PACK Chrudim 6:4 (1:2)

Branky: 12. Augusto (Café), 22. Augusto (Hamdoud), 23. Augusto (Teixeira), 28. Pupa (Roninho), 35. Augusto (Café), 36. Augusto - 19. Felipe (Rešetár), 20. Rešetár (Mareš M.), 26. Felipe, 34. Max.
Paříž: Miraglia, Haroun, Pichard - Roninho, Teixeira, Café, Augusto - Gasmi, Chaulet, Hamdoud, Vita Nzaka, Diniz, Pinheiro, N´Gala, Pupa.
Chrudim: Žďánský, Olinha, Ton - Felipe, Max, Rešetár, Slováček - Mareš M., Alvarito, Koudelka, Chmelík, Kilmer. Trenér Daniel Ibanes.

KMF Železarec Skopje - MFC Stolitsa Minsk 3:6 (1:2)