ERA-PACK Chrudim bude pořádat i Elite round!

ČEZ ARENA Pardubice
Příjemná zpráva dorazila do Chrudimi. Východočeský tým totiž dostal od UEFA důvěru a bylo mu svěřeno pořadatelství jedné ze čtyř skupin elitní fáze UEFA Futsal Cupu. Utkání by se měla hrát v pardubické ČEZ ARENĚ.
UEFA se musela probrat spoustou žádostí o přidělení pořadatelství a nakonec vybrala čtveřici FC Barcelona (Španělsko), Kairat Almaty (Kazachstán), Sporting Lisabon (Portugalsko) a ERA-PACK Chrudim. Z nasazeného kvarteta nepořádá pouze ázerbájdžánský Araz Naxcivan a tak je jisté že právě on je prvním známým soupeřem českého mistra. O kompletním složení skupin se rozhodne příští pátek 17.10.2014, kdy se v sídle UEFA v Nyonu koná los soutěže. Připomínáme, že 16 týmů se bude rozdělovat do čtyř košů, ze kterých pouze vítěz postoupí do Final four, která se koná příští rok na sklonku dubna.

ERA-PACK při podání přihlášky uvedl, že zápasy se budou hrát v pardubické ČEZ ARENĚ, jedné z nejhezčích hal v ČR. Naposledy se tam utkání UEFA Futsal Cupu konala loni, kdy přijela i slavná Barcelona, pozdější vítěz celé soutěže. Tehdy na tribuny pardubického sportovního stánku usedlo při souboji ERA-PACK Chrudim - FC Barcelona téměř 6.000 diváků a i když náš zástupce soupeři podlehl, utkání mělo neopakovatelnou atmosféru (viz. níže zveřejněné video).

Letošní utkání Elite round budou odehraná v termínu 18. - 23. listopadu 2014.

Týmy, postupující do Elite round


Skupina 1: Sporting Pažíž (Francie), ERA-PACK Chrudim (ČR)
Skupina 2: Nikars Riga (Lotyšsko), Grand Pro Varna (Bulharsko)
Skupina 3: Dina Moskva (Rusko), Futsal Team Charleroi (Belgie)
Skupina 4: Inter Movistar (Španělsko), Lokomotiv Charkov (Ukrajina)
Skupina 5: Baku United (Anglie), Ekonomac Kragujevac (Srbsko)
Skupina 6: MVFC Berettyóújfalu (Maďarsko), Slov-Matic Bratislava (Slovensko)

Nasazené týmy
FC Barcelona (Španělsko)
Kairat Almaty (Kazachstán)
Araz Naxcivan (Ázerbájdžán)
Sporting Lisabon (Portugalsko)