V pátek los: kdo se postaví Chrudimi na cestě do Final four?

UEFA Futsal Cup
O pátečním odpoledni budou chrudimští fanoušci směřovat svůj zrak do švýcarského Nyonu, kde se uskuteční očekávaný los elitní fáze UEFA Futsal Cupu! Chrudimští půjdou do losu z posledního koše, v následujícím článku si probereme systém losu a možné soupeře, kteří mohou do České republiky ve třetím listopadovém týdnu dorazit.
Rozdělení účastníků Elite round do košů:

Koš 1: FC Barcelona (Španělsko), Kairat Almaty (Kazachstán), Araz Naxcivan (Ázerbajdžán), Sporting Lisabon (Portugalsko)
Koš 2: Sporting Paříž (Francie), Nikars Riga (Lotyšsko), Dina Moskva (Rusko), Inter Movistar (Španělsko), Baku United (Anglie), MVFC Berettyóújfalu (Maďarsko)
Koš 3: ERA-PACK Chrudim (ČR), FC Grand Pro Varna (Bulharsko), Futsal Team Charleroi (Belgie), Lokomotiv Charkov (Ukrajina), Ekonomac Kragujevac (Srbsko), Slov-Matic Bratislava (Slovensko)

Systém losu Elite round:

Ještě před představením systému musíme připomenout několik zásadních informací, které se ho týkají. Pravidlem číslo jedna je, že se proti sobě nemohou postavit celky, které spolu hrály v Main round. Tím pádem je jasné, že Chrudimští se odvety proti francouzské Paříži nedočkají. Dále dle prohlášení UEFA nemohou být kvůli politické situaci do stejné skupiny vytaženy celky Dina Moskva a Lokomotiv Charkov. Zároveň je zde opomíjena situace stejné národnosti, španělská mužstva Barcelony a Interu se tak proti sobě mohou postavit i v UEFA Futsal Cupu.

Chrudim má již v tuto chvíli jednu věc jistou. Díky tomu, že kromě něho jsou pořadatelské týmy nasazeny z prvního koše, pro ERA-PACK zbyl z top čtyřky pouze jediný možný soupeř – ázerbajdžánský Araz Naxcivan. Kdo však může k Chrudimi a Naxcivanu přibýt?

Pořadatelské týmy budou v osudí vytaženy jako první a právě zde přichází pro Chrudimské velmi důležitý moment. Pokud by byl ERA-PACK poslán do skupiny C či D, čekají na něj další dva týmy ze druhého koše. Právě zde by hrozila možnost konfrontace například s Dinou Moskva či španělským Interem Movistar, což by bylo pro desetinásobného mistra smrtelnou kombinací. Stále zde však připadají v úvahu i papírově slabší soupeři jako Nikars Riga, maďarské Berettyóújfalu či nevyzpytatelné Baku United.

Pokud by se stalo, že Chrudimští zamíří až do skupin A a B, situace by se jevila mnohem příznivější. Právě v tomto případě by Chrudim a Naxcivan dostali jeden tým ze druhého a jeden ze třetího koše, kde však také čeká mnoho nevyzpytatelných soupeřů, mezi kterými je také slovenský mistr Slov-Matic Bratislava či starý známý Lokomotiv Charkov, který dvakrát Chrudimské v přípravě na letošní sezónu porazil.

Samotné losování startuje v pátek 17. října ve 14 hodin. Sledovat ho můžete přímým přenosem na uefa.com nebo v komentované podobě na onlajny.com