Fantazie! Porazili jsme Itálii a v úterý nás čeká finále

Itálie čr
VIDEO - Jednoho z největších úspěchů naší futsalové historie dosáhla v pondělí večer česká reprezentace. Na turnaji Futsal Continental Cup v Kuvajtu porazila v semifinále po penaltovém rozstřelu mistry Evropy z Itálie a v úterý se naši hráči představí ve finálovém utkání proti Argentině.
V dechberoucím utkání se naši trenéři museli obejít bez Davida Cupáka, který viděl v předchozím utkání s Brazílií červenou kartu. Mezi tyče se postavil opět Libor Gerčák a už v úvodu utkání se měl co ohánět. Italové totiž začali očekávaným náporem, Canal měl už v 6. minutě velkou šanci, kterou však nevyužil. Na naší straně se ale také objevily náznaky kvalitních kombinací, už o dvě minuty pálil Holý po Rešetárově přihrávce do Mammarelly.

Hlavním trumfem, který měl český tým na své straně, byl brankář Libor Gerčák, který podal jeden ze svých nejlepších výkonů a práce měl opravdu hodně. Nicméně i český tým ukazoval, že dokáže mistry Evropy přitlačit před jejich branku, nicméně po přestávky se skóre neměnilo.

Po změně stran se začalo tak, jak si to fanoušci českého týmu představovali: ve 24. minutě Belej posunul míč na nabíhajícího Seidlera a ten překonal Mammarelu - 0:1. To přinutilo Italy k ještě větší aktivitě, ale hrozilo i nebezpečí jejich brance. Ve 28. minutě unikli Belej se Seidlerem, ale gólová radost se z toho nevyklubala. Italové v těchto minutách měli převahu v držení míče, jenže výborně organizovaná obrana nenechala soupeře vyniknout. Až ve 33. Minutě se šikovně uvolnil Murilo a dokázal srovnat - 1:1.

Zbývající minuty přinesly vyrovnané utkání se spoustou zajímavých situací na obou stranách. Když šel Janovský pět minut před koncem sám na branku, soupeři asi zatrnulo… Ale banka se ani z této šance neurodila. A tak se šlo do prodloužení, ve kterém měl obrovskou šanci na straně Italů De Luca, na kterého zívala odkrytá branka, český tým si nechal největší příležitost na okamžik, kdy do konce prodloužení zbývaly čtyři vteřiny - Janovský zcela sám pálil z hranice pokutového území, ale nedal!

A tak se šlo do penaltového rozstřelu, který se uskutečnil na tři série. Po nich byl stav 2:2, a tak se šlo do další série, která mohla rozhodnout. Nejprve Gerčák vychytal De Lucu a když poté Putana propálil Seidler, bylo jasné, že český tým postupuje do úterního finále!

To se hraje od 18:00 SEČ a soupeřem českého týmu bude Argentina, která ve večerním semifinále porazila Brazílii 4:1

Itálie - Česká republika 1:1 (0:0, 1:1), p.k. 2:3