V odvetě nadělila reprezentace Grónsku 16 branek

Drozd David-futsal-repre
Česká reprezentace ve druhém přípravném utkání doslova porazila celek Grónska 16:3. Vyprodaná hala v Hradci Králové se tak bavila futsalem i díky domácím futsalistům, kteří proti Grónsku debutovali v reprezentaci. Pavel Drozd vstřelil hattrick, David Drozd se trefil jednou.
Nerozhodný stav udržel grónský tým poměrně dlouho. Skóre se změnilo poprvé až v 9. minutě, kdy se nadvakrát po rohovém kopu prosadil David Cupák - 1:0. Hned po rozehrávce vypukla v Hradci dvojnásobná radost, protože svou první trefu v reprezentaci zaznamenal tamní ligový hráč David Drozd, a to hned ve svém druhém startu za reprezentaci. Ke gólu ho vybídl autor první branky Cupák.

Vedení 2:0 mělo šestiminutové trvání, pak zahrál Hrubý rohový kop na Michala Kovácse a ten přízemní ranou zavěsil - 3:0. V 16. minutě se vyprodaná hala radovala počtvrté: Záruba poslal do lajny Lukáše Rešetára a jeho dělovka skončila za zády brankáře Petersena. Na konci první půle se s brankami roztrhnul pytel. V 18. minutě zvyšoval na 5:0 po rohu Janovského Radim Záruba. Tečku za prvním poločasem udělal v poslední minutě Vítězslav Hrubý, který byl důrazný na zadní tyči po přihrávce Cupáka - 6:0.

Po přestávce se rozjel neskutečný gólostroj českého celku. Už ve 22. minutě slavil Radim Záruba hattrick a Češi vedli 8:0. Pak se poprvé na hřišti objevil Pavel Drozd, jeho bratr ho poslal na zteč grónské brány a domácí futsalista si se svou první akcí v reprezentaci poradil mazácky - zakončil přesně na zadní tyč. Bratři Drozdové tak dokonali svůj skvělý příběh v dnešním zápase. A to nebylo vše. Zatímco Záruba přidal svou čtvrtou branku a Češi vedli 12:0, zahráli Češi power play, na jejímž konci nestál nikdo jiný než Pavel Drozd, který zvýšil už na 13:0. Ve 35. minutě se dočkal gólu i navrátilec do českého mužstva Tomáš Koudelka, který využil chyby soupeře a přehodil Petersena - 14:0.

Čestné branky se dočkalo i Grónsko v té samé minutě, co se trefil Koudelka. Domácí celek zaváhal při power play a Jensen pelášil sám na prázdnou bránu. To však od hostů nebylo vše. O dvě minuty později se trefil do prázdné brány i Madsen a radost Grónska završil do třetice Hermann - 14:3. Závěr patřil opět Čechům. Velkou radost měl Pavel Drozd, který zkompletoval hattrick a na konečných 16:3 uzavřel Koudelka.

Česká republika - Grónsko 16:3 (6:0)
Branky: 9. Cupák, 9. D. Drozd (Cupák), 15. Kovács (Hrubý), 16. Rešetár (Záruba), 18. Záruba (Janovský), 20. Hrubý (Cupák), 21. Záruba, 22. Záruba (Rešetár), 23. P. Drozd (D. Drozd), 25. Kovács (D. Drozd), 26. Záruba (Holý), 27. Rešetár (Holý), 33. P. Drozd (Kovács), 35. Koudelka, 40. P. Drozd (Koudelka), 40. Koudelka (Kovács) - 35. Jensen, 37. Madsen, 37. Hermann (N. Petersen). Rozhodčí: Kresta, Cílek. ŽK: Kovács, Záruba (CZE). Diváci: 600.
ČR: Gerčák (Vahala) - D. Drozd, Cupák, Hrubý, Kovács - Rešetár, Záruba, Holý, Janovský - Seidler, Koudelka, P. Drozd. Trenér Tomáš Neumann.
Grónsko: Petersen (Fritsen) - Jensen, Gronvold, Zeeb, A. Petersen, Madsen, Bidstrup, J. Broberg, Juhl, Hermann, L. Broberg, N. Petersen, Berthelsen. Trenér René Olsen.