Španělsko deklasovalo Rusko a má zlato z ME!

Španělsko Pola
V jasnou záležitost španělských futsalistů se proměnilo finálové utkání letošního ME. O výhře rozhodli už v první půli, v jejímž průběhu si vytvořili čtyřgólový náskok. Bronzové medaile si z Bělehradu odváží Kazachstán.

O 3. místo

Domácí fanoušci věřili, že jejich tým získá medaile, proti ale byla reprezentace Kazachstánu. Tu poslal do vedení na konci první půle Douglas, který po změně stran zkompletoval hattrick. Srbové se se šampionátem rozloučili až díky dvěma trefám v záběru utkání.

Srbsko - Kazachstán 2:5 (0:1)
Branky: 38. Rakič, 40. Rajčevič - 20. Douglas, 21. Žamankulov, 31. Higuita, 30. Douglas, 34. Douglas.

Finále

Rusko sice mohl jít v utkání do vedení protože i ono mělo šance, jenže nejprve se prosadil v 9. minutě Alex a v rozmezí 16. a 17. minuty nastříleli Španělé Gustavovi tři branky! Až v závěru poločasu snížil Romulo. Po obrátce si svěřenci trenéra Venancia svůj náskok hlídali a postupně ho navyšovali. Nakonec se Španělsko po výhře 8:3 raduje ze sedmého titulu mistrů Evropy.

Rusko - Španělsko 3:7 (1:4)
Branky: 20. Romulo, 32. Robinho, 40. Milovanov - 9. Alex, 16. Pola, 17. Rivillos, 17. Pola, 31. Miguelín, 35. Miguelín, 36. Rivillos.