Titul pro mistry světa putuje do Argentiny

Argentina
Sobotní finálové utkání rozhodlo o tom, že mistry světa se poprvé v historii stávají futsalisté Argentiny. Bronzové medaile si odvážejí Íranci, Ricardinho a spol. zůstávají bez cenného kovu.
Poslední hrací den světového šampionátu (vzpomenete si ještě, že kandidovat na jeho pořádání chtěla i Česká republika?) se bojovalo o medaile. Íránci opět dotáhli svůj duel do prodloužení - na MS vyhráli po 40 minutách jen jedno utkání - a v následném penaltovém rozstřelu rozhodli o svém historickém úspěchu.

Večerní finále přineslo zajímavý souboj, ve kterém Argenitnci velmi rychle odpověděli na Limův gól a krátce před přestávkou šli gólem z desetimetrového kopu do vedení. Za Rusko sice vyrovnat znovu Lima, jenže přišly dva slepené góly, které poslali jihoameričany do vedení 4:2. To se v závěru podařilo Argentině ještě zvýšit, Rusové kontrovali až v samém závěru, na vyrovnání neměli dost času.

Skončil tak světový šampionát, na který se bude vzpomínat jako na MS, které přineslo pohromu favoritů, ale také nezapomenutelné loučení legendárního Falcaa s vrcholnými futsalovými akcemi. A doufejme, že na dalším šampionátu český futsal nebude scházet.

Finále MS 2016

Argentina - Rusko 5:4 (2:1) - video zde
Branky: 16. Lima, 22. Lima, 39. Lyskov (Šajachmetov), 40. Lima (10 m kop) - 16. A. Vaporaki (Rescia), 20. Cuzzolino (10 m kop), 22. Brandi, 23. Brandi (Cuzzolino), 39. Vaporaki.