Do Elite round jde Chrudim z prvního místa!

Chrudim
V chrudimském ERA-PACKu mohou opět slavit. V pátek večer porazili hráči českého mistra rumunské Tagru Mures 3:0 a kromě postupu se mohou radovat z prvního místa ve skupině i z maximálního možného bodového zisku, které je důležitý pro tvorbu klubového koeficientu.
Výhrou 3:0 nad rumunským mistrem, po velmi kvalitním výkonu, uzavřeli chrudimští futsalisté svou cestu první fází letošního UEFA Futsal cupu. Výsledek jim zajistil plný bodový zisk a vítězství ve skupině. Další fáze, Elite round, se losuje příští pátek a v osudí kromě ERA-PACKu bude i kosovský Feniks Drenas, ve kterém bojuje několik hráčů zručského Benaga.

Chrudim byla i dnes od úvodního hvizdu aktivnější a i když se nějaký čas nemohla střelecky prosadit, bylo otázkou času, kdy se ujme vedení. To se povedlo po deseti minutách, kdy se Roman Mareš nádherně prosadil z těžké pozice - 1:0. A když ho za šest minut napodobil Max, bylo jasné, že domácí si nenechají vedení a výhru vzít.

Targu Mures totiž nemělo důvod nikam se hnát a otevírat obranu, muselo by od Chrudimi inkasovat 12 branek, aby přišlo o postup. A tak i druhá půlka utkání probíhala v poklidu, jedinou branku přidala po krásné kombinaci druhá chrudimská čtyřka.

Po skončení utkání tak vypukla na hřišti radost na obou stranách hřiště a soupeři již nyní můžou přemýšlet o tom, koho jim příští týden přisoudí za protivníky v Elite round.

City US Targu Mures - ERA-PACK Chrudim 0:3 (0:2)
Branky: 10. Mareš R. (Max), 16. Max (Rešetár), 34. Koudelka (Drozd P.). Rozhodčí: Ivanov (Ukrajina), Soykan (Turecko).
Targu Mures: Tatar, Molina Davila - Mario Velasco, Stoica, Cardenas Macía, Covaci - Csala, Dobi, Tipau, Togan, Pop, Kusmodi, Boros.
ERA-PACK: Carlos, Žďánský, Šimon - Mareš R., Max, Rešetár, Felipe - Záruba, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Ricardinho, Lukas, Slováček.

APOEL Nikósie - Pinerola Bratislava 6:5 (3:3)
Branky: 6. Magno, 17. Carrasco (Iacovou), 20. Ch. Christodoulou (Omirou), 25. Léo Feltoza (Iacovou), 36. Léo Feltoza (Nene), 38. Nene (Omirou) - 12. Javnický (Marušinec), 17. Bagin (Marušinec), 19. Hájek (Jurkemik), 30. Směřička, 33. Hájek.