Šampionem Divize F jsou Baracuda Jakubčovice

Baracuda
FOTO Minulou sobotu skončila Divize F a z prvenství se opět radují futsalisté Baracuda Jakubčovice. V článku najdete jak celou tabulku, tak i individuální ocenění.

Baracuda Jakubčovice - Jokerit Kopřivnice 2:0 na zápasy

1. zápas: Baracuda Jakubčovice - Jokerit Kopřivnice 8:2 (3:1) (SO 11.3. 19:30 SH Odry)
Diváků: 155
Branky: Michálek Aleš 3, Ďurica Petr 2, Molnár David, Zagol Martin, Šaran Rudolf - Fendrich Tomáš, Chromečka Ondřej;
Rozhodčí: Bačkovský Pavel, Tomeš Vítězslav;

2. zápas: Jokerit Kopřivnice - Baracuda Jakubčovice 3:6 (2:1) (SO 18.3. 18:30 SH E. Z. Kopřivnice)
Diváků: 180
Branky: Fendrich Tomáš 2, Březina Radek - Vavroš Daniel 3, Zagol Pavel 2, Ďurica Petr;
Rozhodčí: Zbožínek Lukáš, Snášel Ladislav;

Letošním šampionem Divize F je opět po roce Baracuda Jakubčovice, která dokázala vyhrát i druhý zápas finále v Kopřivnici, na který se přišlo na sportovní halu E. Zátopka podívat zhruba 180 diváků.
Zápas začal hrubou chybou Březiny, který hned v úvodní minutě namazal Vavrošovi a ten sám před Medkem nezaváhal. Jokeritu se nicméně vývoj utkání ještě do poločasu podařilo obrátit ve svůj prospěch, když se nejprve z rohu trefil Fendrich a poté napravil své zaváhání Březina, který obral o míč hostujícího útočníka a bodlem propálil brankáře hostů Pavelku. V poslední minutě dostala výhodu zahrávání 10 m kopu za šestý faul Baracuda, ovšem Michálek neproměnil.

Druhý poločas hrála už aktivněji Baracuda a zásluhou Vavroše vyrovnala na 2:2 a ve 25. minutě Petr Ďurica strhl vedení na stranu Baracudy 3:2. Poté Medek předvedl několik neskutečných zákroků, kdy držel Jokeritu ještě šanci na vyrovnání, ale Jakubčovice v závěru třemi góly do prázdné brány si vítězství pojistily a mohly tak po závěrečném hvizdu zaslouženě slavit titul.

Nejlepším brankářem play-off letošního ročníku Divize F byl zvolen Jakub Medek z Jokeritu Kopřivnice. Byl to hlavně on, kdo Jokeritu pomohl dostat se až do finále. Ve čtvrtfinále vychytal důležitý penaltový rozstřel proti Krmelínu a v semifinále si na něm vylámaly zuby Tlapičky. V rozhodujícím zápase finále dlouho držel Jokerit v kontaktu s Baracudou, která tak rozhodla o svém vítězství až v poslední fázi zápasu.

Nejlepším hráčem play-off byl zvolen Aleš Michálek, který jednoznačně ovládl individuální statistiky a v šesti odehraných zápasech dokázal nasbírat 22 bodů za 15 gólů a 7 asistencí.
Nejlepším střelcem a vítězem kanadského bodování základní části se stal Lukáš Krčmařík z Ferramu Opava, který dokázal nasbírat celkem 31 bodů za 26 gólů a 5 asistencí. Nejlepším asistentem soutěže se stal Jakub Petr z Baracudy Jakubčovice, který si připsal v základní části celkem 19 asistencí.
Tabulku play out vyhrál jednoznačně Top Dogs Nový Jičín a naopak hrozba případného sestupu visí nad futsalisty Dragonu Nový Jičín.

Vše bude záviset od postupujících z krajských přeborů, ale zájem z Olomouckého kraje o postup do divize má AC Gamaspol Jeseník B a z Moravskoslezského kraje to jsou zatím Tornádo Nový Jičín a G.T. Trojanovice. Účast v divizi zvažuje i vítěz Edison Ostrava a také Amatér Komárovice, které by reprezentovaly Zlínský kraj. Soutěž tak bude příští rok obsazena minimálně 12 týmy a po několika letech, kdy divizi hrálo maximálně 8 týmů a sezóna všem končila v půlce února, bude mít tato soutěž konečně patřičnou kvalitu a úroveň, která se výrazně zvedla už v letošní sezóně.