Záruba vystřelil výhru tři vteřiny před koncem!

futsal-reprezentace
Po neuvěřitelném dramatu, který překonalo většinu z toho, co fanoušci naší reprezentace zatím při její podpoře zažili, vyhrál národní tým v prvním utkání kvalifikace o postup na ME 2017 celek Dánska 5:4. Soupeř ještě teď neví, jak si úspěch mohl nechat ujít.
Češi začali parádně a v 7. minutě po trefách Záruby a Slováčka vedli 2:0. Dánský El-Ouaz sice snížil, ale kdyby český tým proměnil polovinu šancí, které si vytvořil, mohl si vybudovat dostatečný náskok. Krátce po snížení seveřanů nastřeloval Kovács trestná kop na zadní tyč a El-Quaz si míč srazil do vlastní sítě - 3:1. Český celek "střádal" nedovolené akumulované fauly a když se dostal na nebezpečnou hranici pěti, zahrál Hrdina na polovině Dánů rukou a Jorgensen střelou o tyč nedal Gerčákovi šanci - 3:2.

O půli nebyl trenér Neumann s výkonem hráčů spokojený a vyslal do boje dosud odpočívající kvartet Rešetár, Seidler, Mareš, Cupák. Když náš celek neproměnil další šance, začaly se na palubovce dít věci. Dánové začali kousat, nejprve Badran vyrovnal a sedm minut před koncem Veis zvrátil poměr branek na 3:4!

Český tým má ale velkou vnitřní sílu a ta se projevuje zejména v krizových okamžicích. Když už vítěz předkola sahal po velkém úspěchu, přišel závěrečný tlak našeho celku. Při power-play dvě minuty před koncem snížil Seidler a pouhé tři (!) vteřiny před sirénou už opět svou silou si jistý český celek vstřelil prostřednictvím střely Radima Záruby vítěznou branku - 5:4!

V posledních třech vteřinách už neměl soupeř čas reagovat a tak má český tým první tři body v tabulce své kvalifikační skupiny. Ve druhém utkání naší skupiny porazil Kazachstán Makedonii, našeho nedělního protivníka (11:30 hod. SEČ) 3:0.

Česká republika - Dánsko 5:4 (3:2)
Branky: 6. Záruba (Belej), 7. Slováček, 15. vlastní (El-Ouaz), 38. Seidler (Kovács), 40. Záruba (Belej) - 11. El-Ouaz (Mengel), 20. Jorgensen (10 m pk), 24. Badran (Larsen), 33. Veis (Mengel).
ČR: Gerčák, Vahala - Záruba, Seidler, Belej, Slováček, Drozd D., Mareš R., Rešetár, Hrdina, Koudelka, Cupák, Kovács, Janovský. Trenér Tomáš Neumann.