Slavia porazila Benago, vede 2:0 na zápasy!

Novotný Slavia
Sešívaní mají nakročeno k senzačnímu postupu do finále! V neděli odpoledne porazili po velké bitvě Benago 2:1 a v sérii vedou 2:0. Hvězdou utkání se stal Petr Oliva, který vstřelil obě branky vítězů.
V Edenu se před solidní návštěvou hrálo v neděli odpoledne zajímavé utkání. Benago hned v úvodu trefilo tyč a dál zaměstnávalo Vahalu, který měl na nedělním úspěchu sešívaných lví podíl. “Stejně jako v pátek jsme byli lepší, ale ze dvou šancí nám Slavia dala dvě branky,“ komentoval dění na ploše trenér Benaga Beni Simitči. “Není to jenom o tom, že Vahala podal fantastický výkon, ale kluci věděli jak a kam střílet a bohužel to nedodrželi,“ litoval po utkání.

Na rozdíl od páteční přestřelky ve druhém poločasu byl nedělní zápas chudý na góly. Jestliže diváci čekali do 14. minuty na ten první, dočkali se během jedné minuty hned dvou. Nejprve předvedl obrovskou chybu Pimpolho a po Zárubově přihrávce skóroval poprvé Petr Oliva - 1:0. Ale jen za pár desítek vteřin právě Oliva zaváhal, Gabčo mu sebral míč a ukázkově ho poslal do sítě - 1:1.

I ve druhé půli se hrál zajímavý zápas, z obou stran hodně disciplinovaný, protože bylo jasné, že každá chyba může přinést smrtící trest. Rozhodující branka padla pět a půl minuty před koncem, když Brahimi v protiútoku přišel o míč, domácí rozjeli rychlou akci, kterou sehráli přesně a Oliva zakončoval do prázdné branky - 2:1.

Benago se pochopitelně nadechlo k náporu a sáhlo také k power-play. „Podařilo se nám power-play bránit, obrana fungovala,“ pochvaloval si po závěrečném hvizdu domácí kouč Martin Brychta. „Hráli jsme tak, jak se v play-off musí hrát - obětavě, týmově, vrhali jsme se do střel, chodili natvrdo do soubojů.“

Benago sice zamklo Slavii před její branku, několikrát zakončovalo, ale srovnat skóre se mu nepodařilo. Naopak, dvakrát přežilo střelu domácích na odkrytou branku. Po výhře 2:1 se tak Slavia dostala překvapivě do zápasového vedení 2:0 a série se přestěhuje znovu do Zruče, kde se třetí duel bude hrát ve středu 10.5.2017 od 20:30 hod.

„Čeká nás ten nejtěžší krok, vedeme 2:0 na zápasy, ale vyhráno ještě nic není,“ nechce se předčasně radovat domácí trenér Brychta. „Musíme do dalšího zápasu se stejnou pokorou a stejnou obětavostí, jako tomu bylo dosud.“ A série není uzavřená ani pro trenéra Benaga. „Vracíme se do Zruče, kde budeme už kompletní,“ vysvětluje Simitči, kterému chyběli Vnuk, Fogaca a distancovaný Saul. „Když podáme stejné výkony, tak nemám strach. Musím ještě říct, že oba zápasy byly výbornou reklamou pro futsal!“

Slavia Praha - Benago Zruč nad Sázavou 2:1 (1:1)
Branky: 14. Oliva (Záruba), 35. Oliva (Salák) - 14. Gabčo.
Slavia: Vahala, Garčár - Brychta, Záruba, Novotný, Salák, Lištván, Oliva, Směřička, Hrdina, Matějka, Wojnar, Míča, Homola.
Benago: Cristiano, Bezstarosti - Marcelo, Pimpolho, Brahimi, Belej, Rodek, Gabčo, Hloušek, Hora, Victor, Simitči.