Dramatický zápas s Anglií reprezentace zvládla

Drozd David-futsal-reprezentace
Druhý hrací den turnaji Eagle Agricultural Cup v čínském Changsha porazila reprezentace Anglii 5:4, když o přestávce překvapivě prohrávala 1:3. Po změně stran ale nastřílel Kovács hattrick a rozhodl tak o výhře svého týmu.
Důkaz, že evropský futsal se vyrovnává, položili před naše hráče futsalité Anglie. V dramatickém utkání zaskočili český tým, který podával v první půli matný výkon. Po změně stran ale česká reprezentace přidala a připsala si tři body do tabulky turnaje.

Skóre otevřel v 7. minutě Goldstein a i když se naši hráči pokusili o okamžitou odpověď, měnilo se skóre i podruhé ve prospěch soupeře. V další minutě byl blízko ke snížení Kovács, ale Croft jedo dělovku vyrazil. V 17. minutě se ale český tým dočkal, Záruba posla skvělý centr na Slováčkovu hlavu a ten snížil na 1:2. Zkraje poslední poločasové minuty mohl Seidler po kombinaci srovnat, což se ale nepovedlo, naopak na druhé straně se dostal Medina sám před Vavreka a svou šanci proměnil - 3:1.

Druhá půle však byl naštěstí ze strany českého týmu zcela jiná. Už ve 23. minutě Kovács využil Belejovu přihrávku a snížil. O minutu později se pustil do strkanice Záruba s Gayem, dostali oba žlutou kartu. A protože pro hráče soupeře byla druhá v utkání, musel do sprch. Z přesilovky se povedlo našemu celku vyrovnat na 3:3 poté, co Záruba se trefil z úhlu pod břevno.

V těch chvílích bylo vidět, že český tým tlačící se zlepšenou hrou před branku soupeře má na to, aby vývoj zápasu definitivně otočil. Dvougólové vedení pak týmu zajistil Kovács, který dvakrát doslova propálil anglickou obranu a rázem český celek vedl 5:3. Ještě v téže minutě ale snížil na jednogólový rozdíl kapitán soupeře Medina.

Poslední desetiminutovku si ale český celek již pohlídal. Nepustil soupeře prakticky do žádné šance, naopak mohl náskok ještě zvýšit, skóre se však neměnilo. Výhrou 5:4 v historicky prvním utkání naší reprezentace proti Anglii získal tým ČR do tabulky turnaje tři body.

Poslední zápas, který rozhodne o konečném umístění českých hráčů, sehraje reprezentace v neděli od 13:30 hod. (SEČ) proti domácí Číně.

Anglie - Česká republika 4:5 (3:1)
Branky: 7. Goldstein, 13. Gay, 20. Medina, 29. Medina – 17. Slováček, 23. Kovács, 25. Záruba, 27. Kovács, 29. Kovács.
Anglie: Croft, Sim - Reed, Medina, Ward, Gay - Dickson, Webb, Edge, Palfeeman, Kilman, Bettson, Goldstein, Sotonye.
ČR: Vavrek, Gerčák - Belej, Seidler, Kovács, Vnuk - Drozd, Slováček, Koudelka, Záruba, Štrajt, Hrdina.