Začnou Interobal a Gardenline ligu bez trenérů?

disciplinárka
Jarní páté utkání semifinálové série mezi Gardenline a Spartou si jistě budete pamatovat. Sparta na litoměřické palubovce vybojovala postup do finále, do paměti se ale zapsalo ještě jednou věcí. Oba realizační týmy na sebe oblékly trička s nápisem hanícím Komisi futsalu, řídící orgán futsalových soutěží.
Trička s nápisem „Ryba smrdí od hlavy - KF FAČR“ na sebe navlékly realizační týmy Gardenline i Sparty v reakci na čtvrté utkání série, které se hrálo před televizními obrazovkami a objektivně je třeba přiznat, že se rozhodčím příliš nevydařilo. Emoce v něm neudržel na uzdě litoměřický Rodrigo Taverna, který má aktuálně zastavenou činnost na 6 měsíců. Po tomto utkání atmosféra „zhoustla“, reakcí realizačních týmů bylo oblečení zmíněných triček při dalším utkání.

Celá „akce“ je již několik měsíců za námi, ptáte se, proč se k ní vracíme teď, když se blíží start nové sezóny? Na webu Fotbal.cz byly totiž zveřejněny tresty za tuto „aktivitu“ - a jsou poměrně tvrdé.

Trenéři Sparty David Frič a Igor Vodecký mají zastavenou činnost do 7.10.2017. Kuriózní je, že ni jeden z trenérů již ve Spartě nepůsobí, Frič vede plzeňský Interobal, Vodecký pak právě celek Gardenline. Což znamená, že tyto týmy budou bez hlavních trenérů v prvních pěti kolech - a to je téměř čtvrtina základní části soutěže!

Zajím vás, jaký trest za totožné provinění dostal Gardenline Litoměřice? Domácím Disciplinární komise jejich prohřešky sečetla, protože jich bylo víc (odkaz na kompletní rozhodnutí DK najdete pod naším článkem) a vynesla peněžitý trest ve výši 40.000 Kč.

Že celá série Gardenline - Sparta byla rušná, dokládá i další bod rozhodnutí DK, který finančně trestá několik hráčů a funkcionářů za to, že se nedostavili na jednání tohoto orgánu, kam byli pozváni.

Celé rozhodnutí Disciplinární komise najdete v odkazu pod článkem, proti těmto verdiktům se pochopitelně potrestaní mohou odvolat.

ROZHODNUTÍ DK VE ZMÍNĚNÝCH PŘÍPADECH NAJDETE ZDE