Chrudim porazila italskou Neapol a bude hrát finále

Koudelka Rešetár radost Chrudim
VIDEO - Porazit přední evropský tým, to je pro naše kluby vždy svátek. V sobotu večer se to podařilo ERA-PACKu Chrudim, který na turnaji v polské Vratislavi zdolal po velkolepé bitvě kompletní italský celek Lollo Caffé Napoli. Soupeř v létě mocně posiloval, ale na svěřence trenéra Felipe Condeho to nestačilo.
Chrudimští futsalisté se vydali do večerního boje proti Neapoli s jasným cílem pokusit se zaskočit italského favorita a uhájit vedoucí příčku ve skupině. ERA-PACK předvedl zodpovědný výkon směrem dozadu, dokázal otočit nepříznivý stav z prvního poločasu a po dvou trefách Lukáše Rešetára mohl slavit účast ve finále!

Bitva o první místo ve skupině začala v hale Orbit v polské Wroclavi lehkým oťukáváním. Chrudimští pozorně bránili pokusy soupeře o rychlé útoky a navíc sami dokázali značnou část prvních minut držet balon na svých sálovkách. Úvodní dvě zajímavější příležitosti si vypracovali futsalisté Neapole, kteří dokázali ohrozit ukrajinského brankáře ve službách ERA-PACKu Dmitrije Litviněnka. Suaza gólman Chrudimi vychytal, Patias tečoval nástřel mimo branku. Na druhé straně se neujaly pokusy Maxe či Tomáše Koudelky, a tak jako první udeřila Neapol. Po rohovém kopu zapomněla defenzíva Chrudimi na volného Andreu Terenziho, který neměl se zakončením vůbec žádné problémy.

Těsné vedení Chrudimské nerozhodilo, naopak se i nadále snažili zatlačit svého soka na jeho polovinu. V závěru poločasu měl asi největší příležitost Max, jeho ránu z voleje ale vychytal starý známý Carlos. Ani vstup do druhého poločasu nelze ze strany Chrudimi brát jako nepovedený, stále však chyběla důležitá vyrovnávací branka. Chrudimští fanoušci na ní museli čekat až do 33. minuty, kdy brankáři Carlosovi prošel balon po střele Lukáše Rešetára mezi nohama.

Daný výsledek zaručoval finále ERA-PACKu, a tak Neapol zanedlouho na to přistoupila ke hře bez brankáře. Ta však italskému týmu hrubě nevyšla, k míči se dostal znovu Lukáš Rešetár a se štěstím dostal z poloviny hřiště míč do branky. Závěrečný tlak Neapol již Chrudim, zejména díky skvělému Litviněnkovi, přežila a po zásluze tak mohla slavit třetí vítězství v základní skupině a postup do finále!

Finálový souboj Futsal Masters 2017 startuje v neděli 3. září od 16:30, soupeřem ERA-PACKu bude vítěz druhé skupiny Lex Kancelaria Slomniki!