Souhrn 1. kola 2. ligy-západ: Ústecký nováček udolal Jerigo, Liberec a Kladno nezaváhali

Jerigo Rapid
Úvodní kolo 2. ligy-západ je minulostí a tak je na čase se za ním ohlédnout. Výborně do soutěže vstoupil ústecký Rapid, který gólem z poslední minuty přetlačil silné Jerigo. Jinak se žádné větší překvapení nekonalo.
Nový ročník 2. ligy-západ otevřel duel mezi Jabloncem a Chomutovem. A jednalo se také o gólově nejplodnější zápas. Diváci v hale viděli hned dvanáct gólů a mohli odcházet domů spokojeni. Jejich miláčci totiž Baník přehráli 8:4. Hosté dokázali v první půli vyrovnat na 1:1, ale po zbytek zápasu už tahali za kratší konec provazu. Jablonečtí jim odskočili na 4:1 a posléze dokonce 7:2 a Chomutovští v závěru už jen kosmeticky korigovali skóre. Na straně vítězů se blýskl hattrickem Kamil Krejčík, branky poražených si rovnoměrně rozdělili Kopta a Kasal.

V souboji týmů, které by se spolu podle předpokladů měly rvát o pozice ve středu tabulky, se střetly Boca Chotěboř a Wizards. V napohled vyrovnaném utkání byli domácí efektivnější ve využívání šancí a díky tomu zvítězili 4:2. Pražané proměnili jen dvě, když snižovali na 1:2 a v závěru upravili skóre do konečné podoby.

Futsalisté z Hradiště nestačili na jednoho z favoritů nového ročníku 2. ligy, Kladnu podlehli 3:7. Hosté o své výhře rozhodli už v první půli, po které vedli o čtyři branky.

Úspěšně vstoupili do nové sezóny hráči mladoboleslavského Malibu, kteří zdolali béčko Interobalu 4:1. Jednoduché utkání to ale pro domácí nebylo, vždyť ještě osm minut před koncem držel nováček nerozhodný stav 1:1. Pak však přišla neskutečná gólová smršť Růžovek, které skórovaly třikrát v rozmezí 34 sekund a o jejich vítězství bylo rozhodnuto. Na všech gólech Malibu se podílel Jiří Kateřiňák, který se dvakrát zapsal mezi střelce a na stejný počet zásahů nahrál svým spoluhráčům.

Neuspěla ani druhá rezerva v soutěži, B-tým Olympiku doma podlehl Liberci vysoko 1:6. Hosté ukázali své kvality hned v úvodu, kdy si vypracovali dvougólový náskok. Naději sice Mělnickým vrátil Jiří Vokoun, ale to bylo z domácí strany také vše. Hráči Zlého snu si po přestávce hlídali své vedení a v závěru potrestali power-play soupeře třemi trefami do prázdné brány.

Poslední zápas kola přinesl napohled jediné větší překvapení. Nováček, ústecký Rapid, totiž udolal loni třetí Jerigo Plzeň 5:4. Při pohledu na soupisku domácích však musí být všem jasné, že tento tým by se měl pohybovat v horní části tabulky. Rapid, který skvěle dirigovalo zkušené duo Filinger-Dlouhý, sice jako první inkasoval, ale poté otočil skóre na 3:1. Západočeši se ovšem nevzdali a ve druhé půli dvakrát vyrovnali. Domácí střídačka v závěru hodně zariskovala, když vsadila na hru bez brankáře. Tu zužitkoval půl minuty před koncem duelu Martin Gajdoš, jenž tak rozhodl o cenné výhře Ústeckých. Jerigo držel ve hře skvělý Jan Šebek, který skóroval třikrát a na čtvrtý gól hostů nahrál Bendlovi.

Výsledky 1. kola 2. ligy-západ:

FK GMM Jablonec nad Nisou – FC Baník Chomutov 8:4 (3:1)
Branky: 3. Makula, 20. Krejčík, 20. Haunold, 22. Mečíř, 30. Krejčík, 35. Mazánek, 36. Mazánek, 40. Krejčík (pen.) – 11. Kopta, 23. Kopta (pen.), 37. Kasal, 40. Kasal

FK Boca Chotěboř – Wizards DDM Praha 10 4:2 (1:0)

HERD Hradiště - FK Kladno 3:7 (1:5)

FC Malibu Mladá Boleslav - SK Interobal Plzeň B 4:1 (1:1)
Branky: 4. Lukáč (Kateřiňák), 33. Kateřiňák (Volf), 33. Kateřiňák, 33. Pitloun (Kateřiňák) – 12. Buchta (Štverák)

SK Olympik Mělník B – FT Zlej se(n) Liberec 1:6 (1:3)
Branky: 10. Vokoun (Malák) – 5. Bína (Žižka), 8. Novotný (Klíma), 19. Žoček (Soukup), 37. Žižka (Soukup), 38. Bohata (Vogt), 39. Soukup (Žoček)

FC Rapid Ústí nad Labem – Jerigo 1994 Plzeň 5:4 (3:2)
Branky: 8. Dlouhý (Jelínek), 9. Gajdoš (Filinger), 11. Vobořil (Dlouhý), 29. Filinger, 40. Gajdoš (Jelínek) – 3. Šebek (Malý), 19. Šebek, 28. Šebek, 30. Bendl (Šebek)