VŠB vyhrála nad Uherským Hradištěm, Vyškov ve Zlíně

Bacovsky Vyskov 2
Přinášíme souhrn pátého kola 2. ligy - východ. Havlíčkův Brod stále čeká na první body, Jakubčovice dokázali otočit zápas s Vlky. Kompletní souhrn najdete v článku.
Východní část druhé ligy nabídla oku diváka velice zajímavou podívanou. Los byl tento víkend rozdělen do dvou hracích dnů – tři zápasy se odehrály v pátek, sobota byla volná a v neděli byla na programu dvojice duelů.

Pátek
Jakubčovice přivítaly na domácí palubovce celek Žabinských Vlků. Domácí byli vzhledem k momentální formě a výsledkům mírným favoritem. Vlkům se na začátku sezóny příliš nedaří a mají pouze tři body za výhru proti Havl. Brodu. Hosté vstoupili do utkání výborně. V deváté minutě vedli 2:0 a lepší začátek si snad ani nemohli přát. V poslední minutě prvního poločasu se domácí dočkali snížení a gól do šatny byl potřebným impulsem. Hned na začátku druhé půle dokázal Vavroš vyrovnat. Domácí měli velkou chuť po třech bodech a dočkali se jich. V poslední desetiminutovce zničili svého soupeře třemi brankami a vyhráli 5:2.
Velice zajímavé utkání sledovali diváci v Uherském Hradišti, kam opět přišla vyprodaná hala. V minulém kole nováček poprvé prohrál, když promarnil třígólový náskok na Baníku Ostrava. VŠB Ostrava se nachází na začátku sezóny v obdivuhodné formě. Vysokoškoláci vyhráli dokonce i s favority jako je Baník či Tango. Zápas ukázal, že se s oběma týmy musí počítat, hrálo se ve vysokém tempu i kvalitě. Hostující celek vyhrál 6:3 po pěti kolech se vyhřívá na druhém místě. Uherské Hradiště na vedoucí Vyškov ztrácí momentálně tři body.
Tango Hodonín doma přivítalo Atraps – Hombres a očekávala se taktická bitva. To se také stalo. Favorizovaný Hodonín zatím neukazuje to, co se od něj na začátku soutěže očekávalo a v boji o postup do ligy je momentálně v nevýhodné pozici. Brněnský celek dokázal bodovat i na půdě exligového Tanga, když remizoval 2:2.

Neděle
V netradiční čas se utkal Zlín s Vyškovem. Hrálo se v lázeňských Luhačovicích a výkop byl stanoven na 16:00. Oba celky prokazují, že mají vysokou kvalitu a očekával se velmi zajímavý a vyrovnaný zápas. To se také potvrdilo. Hosté sice po prvním poločase vedli 3:0, ale rozhodně nebylo nic rozhodnuto. Zlínu se podařilo snížit na rozdíl jediné branky, poté ovšem praktikoval power play, která nepůsobila příliš kompaktním dojmem a nakonec prohrál 2:7.
Tečku za pátým kolem napsal duel mezi posledním Havl. Brodem a Baníkem Ostrava. Favorit zde potvrdil, že by měl získat tři body. Již od prvních minut byl Baník na koni, když velice rychle vedl o dvě branky. Domácí se sice snažili, ale kvalita Baníku byla vyšší a hosté si po zásluze odvezli tři body za výhru 3:6.