Soustředit se musíme celý zápas, nabádá Antonín Hrdina

Hrdina Slavia
Rozhovorem s Antonínem Hrdinou se vracíme k utkání mezi Slavii a Plzní. Slávistický střelec doufá v lepší zítřky, které dostanou Slavii opět do vyšších pater tabulky.
Tondo, první otázka nemůže směřovat jinam. Po půl minutě hry jste prohrávali 2:0. Co se stalo, že jste tak nepochopitelně zaspali začátek utkání?
Né, že jsme zaspali začátek, ale nebyli jsme hlavou v utkaní. Když to řeknu blbě, tak jsem se ani nedotknul balonu a prohráváme 0:2. Tohle není prostě možný, abychom dostali 2 góly do půl minuty. To není smůla, to je nesoustředěnost. Trápí nás to po celou sezónu a je to zcela neakceptovatelné. Musíme se nad sebou zamyslet, abychom nebyli tam kde jsme. Myslím si, že zápas diváky musel bavit, ale pro nás skončil smolně. Děkuju slávistickým fanouškům, že dorazili a pomáhali nám. My je bohužel zklamali.

Na začátku šesté minuty jste obdrželi třetí gól, to už se nad vámi pomalu stahovala mračna, že? Přeci jen, prohrávat s Plzní, jenž je ve vynikající formě na začátku o tři branky, je manko tří branek obrovské.
Jak říkám, nebyl to pro nás příznivý stav, ale ukázali jsme svoji sílu, kterou máme a dokázali jsme utkaní otočit. Remíza by byla zřejmě zasloužená, avšak vzhledem k výpadkům na začátku a konci zápasu si body nezasloužíme. To se prostě nesmí stávat, pokud chceme hrát o nejvyšší příčky.

Ke konci prvního poločasu jste snížil vy a Martin Směřička, což znamenalo, že jste do kabin šli za stavu 3:2 a zápas byl rázem otevřený. Navíc ihned na začátku druhé půle jste vyrovnali. To musí tým, který prohrává o tři branky hodně nakopnout, že?
Snížili jsme na 2:3, poté měl Vojta Turek na noze vyrovnání, ale Němec to zázračně chytil. Mohli jsme jít do druhého poločasu od nuly, ale ubírá to sil, když musíme dotahovat takové manko. Je potřeba se soustředit celý zápas.

Utkání nakonec skončilo prohrou Slavie 6:5, když jste se dokázali dostat do vedení, ale v závěru jste přišli i o bod za remízu. Nyní zajíždíte na brněnskou půdu, kde se utkáte s Helasem, jenž se poslední dobou dostal do formy. Jaké očekáváte utkání?

Škoda, že jsme utkání nezvládli. Na Plzni šlo vidět, že víc chce, žila celá lavička, hádali se, bojovali a úspěch se jim dostavil. Myslím si, že nám tohle trošku chybí.
Jedeme na Helas, kde to nebude vůbec jednoduché. Když se sejdou kompletní, tak mají výborný tým. My se musíme semknout a zápas zvládnout.
Já mám bohužel čtyři žluté karty, takže nemůžu další utkání nastoupit, což mě mrzí, jelikož nemůžu týmu pomoct. Klukům ale věřím. Smůlu jsme si snad vybrali a do Prahy si zpátky odvezeme tři body.

Ještě se vrátím k zápasu s Plzní. Vy jste vstřelil dvě branky a na obě přihrál Jan Lištván. Je právě on vaším dvorním nahrávačem?
S Lištvim jsme spolu začínali ve čtyřce a rozuměli jsme si. Oba víme, jak se pohybuje ten druhý a kam chce nahrát. Naše pozice se ale rozdělily, což je škoda. Pokud se však na hřišti spolu potkáváme, tak si rozumíme. Minulou sezónu jsem tam měl Zetko (R. Záruba), se kterým jsme si taky rozuměli a na většinu gólu jsme si nahráli. Určitě budu rád, když Lištvi bude stát semnou po boku ve čtyřce.