Pochvala potěší, ale nesmí ukolébat, říká Michal Holý

Holý Plzeň
Naposledy se vracíme k zápasu Slavia - Plzeň. Vyzpovídali jsme "Muže zápasu" Michala Holého, jenž byl po utkání chválen ze všech stran.
Hned po pár vteřinách jste vybojoval míč, naservíroval ho Tomáši Vnukovi a ten skóroval. Po rozehrávce se Slavia dopustila velké chyby a vy se dostali do dvoubrankového vedení po 31 vteřinách! Pamatujete si ve své kariéře takový nástup?
Momentálně si nevzpomenu. Je možné, že na téhle úrovni se mi to stalo poprvé. Určitě to nikdo z nás nečekal, že by se zápas mohl pro nás tak skvěle vyvíjet.

V šesté minutě jste se skvěle uvolnil po lajně a na zlatém podnose přihrál Tomáši Štverákovi, jenž zvýšil už na 3:0. Co se poté stalo, že jste třígólový náskok nedokázali udržet a na začátku druhého poločasu se Slavii podařilo vyrovnat, poté dokonce i skóre otočit?
Na kluky jsem apeloval, abychom hráli stejně jako by stav zápasu byl 0:0, ale máme ještě celkem mladé mužstvo a bohužel nedokážeme udržet koncentraci a vysokou laťku po celý zápas. Mohli jsme přidat gól na 4:0, když jsme zápasu dominovali a místo toho jsme si nechali dát zbytečné dva góly do poločasu a dostali tím Slavii zpátky do zápasu. Do druhé půlky jsme vstoupili nešťastně, ihned inkasovali, a přestože jsme dokázali rychle odpovědět, tak poté Slavia výsledek úplně otočila a v této pasáži zápasu byla lepší. Rozhodující moment nastal při penaltě soupeře za stavu 5:4, která by nás nejspíše zlomila. Po jejím neproměnění jsme se ohromně zvedli, soupeře jsme zmáčkli a zápas dokázali otočit zpět na svou stranu.

Závěr zápasu patřil opět Plzni. V 39. minutě jste se opřel do míče z úctyhodné vzdálenosti a trefil jste fantasticky. Šlo o nacvičenou akci nebo jste si jednoduše řekl, že dnes máte den, tak rozhodnete jak Petr Svoboda v Naganu proti Rusku?
O nic nacvičeného nešlo. Slavia stála při našem autu celkem zatažená, Tomáš Vnuk to vyndal na mě a střela výborně sedla. Možná měl i Vašek Kubíček trochu zakrytý výhled, protože při těchto standardních situacích stojí hráči před brankou a každá střela na branku je nebezpečná. Je pravda, že v tu chvíli jsem si věřil, že to trefím. Cítil jsem křivdu, když za stavu 5:5 jeden z hráčů Slavie chytil rukou na brankové čáře gólovou střelu Tomáše Štveráka bez povšimnutí sudích a o to více jsem chtěl ještě s výsledkem něco udělat.

Ze všech stran se na Váš výkon pějí oslavné ódy. Pochvalu zmínil v rozhovoru například Tomáš Štverák, na sociální síti David Frič či Radim Záruba. Byl to jeden z Vašich nejlepších zápasů?
Těžko říct, dopředu se mi zápas povedl, ale na druhou stranu jsem byl u všech obdržených branek. Pochvala samozřejmě vždy potěší, ale nesmí vás ukolébat. Hlavní je, že se daří týmu nad očekávání a já jsem rád, že k tomu můžu pomoci. Osobně bych se chtěl dostat do formy jakou jsem měl v sezóně 2013/14. Stále ještě ale nejsme ani v polovině. Musíme dál poctivě pracovat a být disciplinovaní hlavně směrem dozadu, dopředu věřím, že si vždy nějaké šance vytvoříme.

Poslední kola jste hráli s top týmy. Ať už to byla Chrudim, Sparta nebo Slavia. V následujícím kole vás čeká Česká Lípa, která má záchranářské starosti. Nemůže se stát, že byste soupeře podcenili? A co od soupeře očekáváte?

Stát se to může, ale za sebe říkám, že ne. My potřebujeme další 3 body, abychom si upevnili skvělou třetí pozici a je jedno proti komu budeme hrát. Od nich očekávám velké odhodlání a boj, body už potřebují, ale my jsme doma a půjdeme si za vítězstvím.