2. liga-východ: Švancara a Matyska vstřelili čtyři branky!

Švancara
Osmé kolo východní skupiny druhé ligy zažilo dva čtyřgólové střelce. Vyškov doma zaváhal podruhé v řadě, VŠB vyhrálo pošesté a Zlín deklasoval poslední Havl. Brod.
I přesto, že se nyní hodně mluví o dvojutkání mezi Německem a Českou Republikou, nemůžeme zapomenout ani na druhou nejvyšší českou soutěž.

Jak jsme v našem preview informovali, na programu byla tentokrát čtveřice zápasů, neboť Baník Ostrava vs Tango Hodonín bylo odloženo. První prosincový večer byl na programu jeden zápas. Souboj nováčků Uherské Hradiště vs Jakubčovice vyšel lépe domácím hráčům, kteří potvrdili roli favorita a doma urvali další velmi cenné tři body.
Hosté tahali celé utkání za kratší konec a výsledek korigovali dvěma brankami v poslední minutě. Na výhře svého celku měl velký podíl i Petr Švancara, jenž se prosadil čtyřikrát.

V sobotu přivítal předposlední celek Žabinští Vlci vedoucí mančaft druhé ligy VŠB Ostravu. Ač bylo utkání velmi vyrovnané, body nakonec braly favorizovaní hosté, kteří natáhli svou vítěznou šňůru již na šest utkání. Dvěma brankami se prosadil hrající trenér Martin Kapsa.

V neděli se hrály dva zápasy. Amor Lazor Vyškov přivítal na domácí palubovce Atraps – Hombres Brno. První poločas skončil remízou, domácí dlouho vedli, ale hosté byli jednoznačně aktivnější. Druhá půle byla opačná. Domácí byli aktivnější a svého soupeře mírně zatlačili, ovšem branky dávali hosté z Brna. Konečný výsledek se zrodil až poslední vteřinu, kdy se do prázdné brány trefil Matyska, jehož to byl čtvrtý gól v utkání! S hrdinou Atraps – Hombres si tento týden budete moct přečíst rozhovor.

Druhý nedělní zápas obstaraly týmy Havlíčkova Brodu a Zlína. Od úvodu utkání bylo zřejmé, že si body odvezou zřejmě hosté ze Zlína. Brzy se dostali do gólového trháku a ten až do konce nepustili. Zlín nakonec duel ovládl jasným rozdílem 9:2 a Havlíčkův Brod je i po osmém kole bez bodu.