2. liga - východ: Atraps-Hombres remizoval s Tangem, VŠB podlehlo Bazooce

Bruna Martin
Vracíme se k víkendovému 14. kolu 2. ligy - východ. Atraps - Hombres remizoval s Tangem Brno a hráči brněnského týmu tak dali pěkný narozeninový dárek svému hrajícímu kouči Martinu Brůnovi.
Ve 14. kole se odehrálo pouze kvarteto zápasů, jelikož utkání mezi Vyškovem a Zlínem bylo odloženo z důvodu chřipkové epidemie na straně "Baťova" celku.

Tři ze čtyř zápasů se odehrály již v pátek. Vysokoškoláci z Ostravy hostili ambiciózní Uherské Hradiště. Minulé kolo dostal vedoucí tým tabulky pořádný výklep a nejspíš se to podepsalo i v následujícím utkání. Již v první půli byli mnohem efektivnější hráči Bazooky, kteří vedli 4:1. Ve druhé půli se hra vyrovnala, avšak hosté spolehlivě drželi své vedení a nakonec se radovali z výhry 7:4.

Další zápas se odehrál též ve slezské metropoli. Baník narazil na Havlíčkův Brod, jenž přijel do Ostravy povzbuzen dvěma výhrami v řadě. Baník však nechtěl připustit překvapení a od úvodu utkání si šel za třemi body. Konečný stav na světelné tabuli ukazoval 8:3.

V Brně byli diváci svědky šlágru kola. Atraps-Hombres přivítal rozjeté Tango a očekával se velice atraktivní a futsalově kvalitní zápas, což se také potvrdilo. První poločas nabídl divákům nádhernou podívanou plnou branek. Po dvaceti minutách byl stav 4:4. Ve druhé půli se přeci jen hra zklidnila, což určitě ocenili zejména trenéři obou mužstev. Atraps dokázal uhájit druhou příčku díky remíze 5:5. Domácí byli dokonce blízko tříbodovému zisku, avšak v závěru vyrovnával Levčík.

Z vrcholu tabulky nyní sestoupíme nad sestupovou hranu. Jakubčovice zajížděli na palubovku Žabinských Vlků. Oba celky měly 13 bodů, Jakubčovice však disponovali lepším skórem. Kdo si myslel, že zápas dvou týmů z nižších pater nenabídne pěknou podívanou, se šeredně mýlil. První poločas byl opatrnější a do šaten šli spokojenější Vlci, když vedli 3:1. Poté ale začal hořet sníh a druhý poločas byl reklamou na ofenzivu. Za dvacet minut padlo dohromady 12 gólů! Utkání tedy nabídlo dohromady šestnáct branek, které rozhodly o dělbě bodů za remízu 8:8. Čtyřmi brankami se blýskl domácí střelec Hansl, za hosty vsítil hattrick Michálek.