2. liga-západ: Zlej se(n) otočil bitvu s Kladnem a vede tabulku už o 6 bodů!

Liberec vs Kladno
Bez přehánění zápas roku zvládli v 17. kole 2. ligy-západ liberečtí futsalisté. Vedoucí tým tabulky totiž dvěma zásahy po přestávce otočil bitvu s druhým Kladnem a vede před Středočechy už o 6 bodů. Dařilo se také dalším aspirantům na medailová umístění. Třetí Jablonec přehrál Malibu vysoko 10:4 a čtvrtý Rapid přestřílel předposlední Mělník. Z trojice týmů, které bojují o záchranu, nebodoval žádný. HERD dokonce na duel s Chotěboří do Havlíčkova Brodu ani nedorazil a utkání tak bylo kontumováno ve prospěch Boky.
17. kolo otevřel páteční duel mezi Jabloncem a Malibu. Třetí domácí potvrdili roli favorita a zvítězili 10:4. Kuriózní na tom je, že v prvním poločase diváci žádný gól neviděli, ale po změně stran si zejména GMM otevřelo střelnici. Jablonečtí futsalisté, kteří měli tlak už v prvním poločase, protrhli na začátku druhého dějství střeleckou smůlu a ve 31. minutě vedli již 6:0. Až poté se začali prosazovat i power-play hrající Mladoboleslavští, ale na zdramatizování závěru utkání už jejich úsilí nestačilo. Hattrickem se na výhře domácích podíleli Petr Mečíř a Jiří Haunold.

Také v utkání mezi Wizards a béčkem Interobalu Plzeň se čekalo na góly až do druhého poločasu. Více se zejména střelecky dařilo hostům, kteří si připsali vítězství 4:2. Plzeňští si vytvořili dvoubrankový náskok zásluhou Vojáčka a Matase. Wizardům pak vrátil naději hrající předseda klubu Tomáš Imlauf, ovšem hosté duel rozhodli dvěma zásahy do prázdné branky. Pražané v samotném závěru už jen korigovali skóre.

Smírem 2:2 skončil zápas mezi Baníkem Chomutov a plzeňským Jerigem. Domácí si tak alespoň částečně napravili reputaci po debaklech, které schytali proti dvěma nejlepším týmům tabulky – Kladnu a Liberci. Baník po poločase vedl 2:1 díky zásahům bratří Patrika a Tomáše Jánošíkových. Za hosty kontrovali vyrovnáním Petr Bendl a ve 32. minutě Adam Malý.

Rezerva Olympiku Mělník nedokázala navázat na překvapivou výhru z Ústí nad Labem a doma Rapidu podlehla 8:11. Hosté tak zůstávají ve hře o medailové umístění. Domácí se posílili několika hráči z ligového áčka, přesto od začátku zápasu jen dotahovali. Na první gól soupeře ještě dokázali odpovědět, ale poté už jen snižovali manko, které se do pauzy vyšplhalo na tři góly. Olympik držel jakžtakž ve hře kanonýr Prejsa, který se trefil hned čtyřikrát a necelé dvě minuty před koncem snížil na rozdíl dvou branek. Poslední slovo si však vzal hostující veterán a hrající trenér Martin Dlouhý, jenž dovršil hattrick. Poté byl navíc Prejsa po druhé žluté kartě za zakopnutí míče vyloučen. Mělničtí tak zůstávají mezi nejhoršími třemi týmy tabulky, které mají na kontě 12 bodů.

Celé kolo uzavřel jeho tahák, magnet, šlágr… Přesně tyto přívlastky se hodí k souboji vedoucího Liberce s druhým Kladnem, který se odehrál před zaplněnou halou v Harcově. Z vítězných šňůr nakonec byla přerušena ta kladenská, která se zastavila na čísle 6, to Zlej se(n) zaokrouhlil počet výher v řadě už na deset. Utkání, které nabídlo krásný futsal, spoustu šancí a skvělé zákroky brankářů Vogta a Tetoura, přitom lépe rozehráli Středočeši, které poslal v 18. minutě do vedení exligový fotbalista Tomáš Marek. Domácí gólman Vogt tak inkasoval poprvé po třech zápasech s čistým kontem. To Liberečtí nemohli vyzrát na vynikajícího Davida Tetoura až do 32. minuty, kdy se po Žočkově přihrávce prosadil Josef Němec. Necelé čtyři minuty před koncem si pak oba hráči role vyměnili a Jakub Žoček otočil skóre na stranu Zlého snu. Kladenští reagovali hrou bez brankáře, ovšem vyrovnat už nedokázali. Liberečtí tak v tabulce odskočili Kladnu na rozdíl šesti bodů a k jistotě prvního místa jim stačí ve zbývajících pěti zápasech třikrát zvítězit.

Na závěr jsme si nechali informaci o nesehraném sobotním duelu mezi Chotěboří a Hradištěm. Hosté již předem avizovali, že se do Havlíčkova Brodu, kde se mělo utkání sehrát, nepřijedou. STK tedy dle platných směrnic a pravidel kontumovala zápas výsledkem 5:0 ve prospěch domácí Boky.