Plzeň zaskočila Spartu v úvodu a utkání vyhrála!

Interobal Plzeň Plzen
První semifinále mezi Interobalem Plzeň a Spartou Praha skončilo výhrou domácího týmu. Ten zaskočil Pražany v úvodu utkání a vedl 4:0 a 5:1. Hosté byli po přestávce aktivnější, ale nedokázali ztrátu srovnat a nakonec inkasovali v poslední minutu při vlastní power-play.
Kdo zmeškal prvních deset minut prvního semifinále mezi Interobalem a Spartou, přišel o polovinu branek, které v utkání padly. V 6. minutě si Štverák s Vnukem vychutnali sparťanskou obranu, otevřeli skóre a asi málokdo čekal, co se strhne v následujících minutách. O tři minuty později totiž domácí vedli již 4:0! Těžko odhadovat, jak by se hosté se stavem vyrovnávali, kdyby krátce poté nesnížil Belej na 4:1 a tím hostům vrátil trochu sebevědomí.

Ještě jednu šla Plzeň do čtyřgólového vedení, když se ve 12. minutě prosadil z pravé strany Sláma. Poslední slovo, co se týká vstřelených branek, měl v první půli David Cupák, který na polovině hřiště vzal míč Křemenovi, postupoval s ním na branku a nezadržitelně stanovil poločasové skóre na 5:2.

Po změně stran logicky musela přidat Sparta a ta si také vynutila převahu a tlačila se před Němcovu branku. To ale neznamená, že by se domácí do šancí a zakončení nedostávali. Jenže koncovka domácím nevycházela dle představ a tak se nakonec prosadila Sparta. Mezi 30. a 32. minutou snížila, ve druhém případě z pokutového kopu, na rozdíl jediné branky.

Ale vyrovnat se hostům již nepodařilo. Naopak, při posledním vzepětí „letenských“ se míče zmocnili domácí a pár vteřin před koncem uzavřel skóre do prázdné branky Křemen. Domácí tak zvítězili 6:4 a v sérii se dostali do vedení 1:0.

Série pokračuje ve čtvrtek 5.4.2018 v pražské Areně Sparta, výkop utkání je v 19:00 hod.

Interobal Plzeň - Sparta Praha 6:4 (5:2)
Branky: 6. Vnuk (Štverák), 7. Štverák, 8. Havel, 9. Křemen, 12. Sláma, 40. Křemen (Vnuk) - 10. Belej (Cupák D.), 14. Cupák D., 30. Angellott (Marcelo), 32. Angellott (p.k.).
Interobal: Němec, Bartůněk - Rozboud, Buchta, Vnuk, Slavík, Sláma, Štrajt, Havel, Abrham, Štverák, Holý, Křemen, Künstner
Sparta: Vahala, Cristiano, Bezstarosti - Sop, Hájek, Pimpolho, Brahimi, Fogaca, Amadeu, Marcelo, Belej, Angellott, Cupák D., Hora.