Chrudim jde do vedení, Sparta vítězství ztratila po obrátce

Koudelka Chrudim
Do úvodního utkání finálové série vstoupila Sparta s taktikou pozorně bránit a vyrážet do nebezpečných protiútoků, což jí v první půli vyšlo dokonalo. Po změně stran ale domácí vstřelili dvě branky a získali tak pro sebe první důležitou výhru.
Chrudimští nastoupili do finále s velkou chutí a vervou, z úvodního tlaku ale nic nevytěžili a naopak se sami museli obávat příležitostí soupeře. Marcelo nejprve nechal vyniknout pouze brankáře Litviněnka, chvíli později ale již Azem Brahimi z pravé strany po zemi chrudimského gólmana prostřelil a trochu nečekaně tím dostal hosty do vedení. Sparta Praha na východě Čech zejména v prvním poločase bránila velmi zodpovědně a Chrudimské držela zkrátka. Minimálně tedy do konce první dvacetiminutovky.

Po přestávce se ERA-PACK ještě více začal tlačit do zakončení, za což byl odměněn šťastnou vyrovnávací trefou. Nástřel Lukáše Rešetára dotlačil na zadní tyči do sítě Matěj Slováček, po jehož trefě se startovalo od nuly. Netrvalo dlouho a Chrudim se poprvé v utkání dočkala vedení, po narážečce s Davidem Drozdem si na pěknou individuální akci troufl kapitán Lukáš Rešetár, který přesnou ranou prostřelil reprezentačního kolegu Vahalu.

Spartě chybělo na půdě obhájce i potřebné štěstí, například po střele Beleje, kdy Litviněnka zachránila až branková konstrukce. Svěřenci Beniho Simitčiho si v poslední pětiminutovce vyzkoušeli hru v power-play, v největší šanci ale Amadeu nastřelil znovu pouze tyčku. Chrudimští zvítězili 2:1 a ve finálové sérii slaví úvodní bod!

ERA-PACK Chrudim - Sparta Praha 2:1 (0:1)
Branky: 25. Slováček (Rešetár), 28. Rešetár (Drozd D.) - 12. Brahimi (Fogaca).
ERA-PACK: Litviněnko, Žďánský, Hlouš - Éverton, Mareš R., Mareš M., Max, Koudelka, Drozd P., Drozd D., Doša, Rešetár, Slováček, Felipe.
Sparta: Vahala, Cristiano, Bezstarosti - Levčík, Cupák, Angellot, Diego, Hájek, Marcelo, Brahimi, Sop, Pimpolho, Belej, Amadeu.