Pokud dostanu dobrou nabídku, budu se jí zabývat, říká Martin Brůna

Bruna
Klubová sezóna sice skončila, ale to neznamená, že se ve světě futsalu nic neděje. Přinášíme rozhovor s Martinem Brůnou, jenž skončil v pozici trenéra Atraps - Hombres a uvidíme, kam budou pokračovat další kroky ...
S Atraps - Hombres jste skončili v první polovině tabulky, mezi týmy, které se praly o postup do nejvyšší soutěže. Jak tedy hodnotíte uplynulou sezónu?
Sezónní cíle byly nastaveny majiteli klubu do 4. místa, což se povedlo a měla by tedy panovat spokojenost, nicméně je velká škoda, že jsme nebyli alespoň o jednu příčku lepší. Přestože jsme budovali nový kádr, se sedmi novými tvářemi, beru čtvrté místo jako odpovídající kvalitě hráčů, účasti na trénincích a přístupu hráčů k jednotlivým utkáním.

V kuloárech se to hemží informacemi, že jste u brněnského celku skončil. Jaké byly důvody odejít od týmu, jemuž jste dal určitý obrázek hry? Co hrálo hlavní roli, že jste se s vedením nedomluvil na dalším pokračování?
Je to pravda. Koncem dubna jsme měli schůzku s vedením, kde jsme vyhodnotili sezonu a prodiskutovali jednotlivé body, které jsme si vytyčili před sezonou. Než jsme stačili začít jednání o případném prodloužení smlouvy, oznámil jsem vedení, že v týmu Atraps Hombres již v nacházející sezoně působit na vlastní žádost nebudu a smlouvu neprodloužím. Hlavním, ne však jediným důvodem jsou cíle klubu, které byly před dvěma lety odlišné, proti těm, které byly prezentovány nyní. Také jsem do klubu přicházel jako trenér, avšak daná situace se vždy vykrystalizovala tak, že jsem se stal hrajícím trenérem. V druhé lize to není až takový problém, vést tým a trénovat jej, ale vyhodnotil jsem si, že takto již pokračovat nechci a budu se 100% věnovat pouze trénování nebo úlohy hráče.

Je sice teprve první polovina května a většina futsalových týmů prožívá "posezónní spánek". Přesto se musím zeptat - jste s nějakými týmy v kontaktu? A je nějaký celek, který má k vaší spolupráci nejblíže?
Nějaké oťukávání z více stran již probíhalo v průběhu a v závěru sezony, ale všechny jsem informoval, že v průběhu sezony s nikým jednat nebudu, protože mám platnou smlouvu a bylo by nekorektní vůči klubu a mým hráčům vést případná jednání s jiným klubem. V současné době se soustředím pouze na reprezentaci, které chci dát do kvalifikace 100%, ale pokud bude na stole nabídka, která bude mít smysl, určitě se jí budu zabývat.

Ještě se zde naskýtá možnost, jestli Vás to neláká na samotnou palubovku jako hráče ...
Je pravdou, že i touto otázkou se zabývám. Nyní bylo velice náročné se do utkání připravit jako trenér-hráč, protože jsem musel pracovat individuálně i mimo tréninky, abych se udržoval. Nicméně na druhou ligu to stále stačilo. Do Atraps jsem nepřicházel hrát 2. ligu, ale pomoci klub vyzdvihnout do popředí brněnských futsalových klubů jako trenér. Pokud bych chtěl hrát, mohl jsem pokračovat v některém z ligových klubů a 1. ligu ještě nějaký rok hrát. Pokud budu pokračovat jako hráč, budu chtít nad sebou mít trenéra a soustředit se pouze na roli hráče.

Určitě jste letos sledoval play off nejvyšší soutěže. Co říkáte na celkovou kvalitu a na další mistrovský titul Chrudimi?

Celé play off jsem samozřejmě sledoval a viděl skoro všechna utkání, která byla online k dispozici. Pro atraktivitu jsem věřil, že by mohlo dojít ke změně a titul by mohl získat jiný z týmů. Osobně jsem věřil, že Litoměřice mohou být černým koněm play off a bylo tomu i tak, kdy právě utkání Chrudimi s Litoměřicemi pro mě bylo předčasné finále. Nicméně Chrudim se po celou sezonu opět vyvarovalo kolísavé formě a v play off byla připravena a mě osobně se její projev moc líbil. Rozdíl mezi Chrudimí a ostatními byl v těžkých chvílích Lukáš Rešetár, který byl opět rozdílový. Chrudim má zaslouženě titul, a pokud někdo před sezonou říkal, že letošní sezona bude nesmírně vyrovnaná, těšme se na sezonu příští, protože dle mých informací zde budou nejméně 4 kluby, které budou chtít titul a ne jen jeden, který chce sesadit Chrudim.

Poslední otázka se týká mládežnických reprezentací, u nichž působíte v rolích trenéra. Jaké jsou plány pro rok 2018 jak s týmem U21, tak U19?
S týmem reprezentace U21 náš čeká do konce roku ještě soustředění, turnaj 4 zemí a utkání s jedním z kvalitních evropských celků, pravděpodobně s Ruskem.
Tým U19 má program nabitější, kdy kromě několika soustředění nás čeká v říjnu kvalitně obsazený turnaj v Ostravě a pokud se nám povede domluvit kooperace, tak i dvě utkání s Portugalskem.
Nesmím zapomenout na akademickou reprezentaci, kterou vedeme s Markem Kopeckým. Zde nás čeká v srpnu letošního roku zřejmě největší akce a to mistrovství světa v Kazachstánu.