Italským šampionem poprvé Acqua&Sapone

Acgua Sapone Itálie
VIDEO - Tým Acqua&Sapone, jehož výraznou osobností je známý brankář Stefano Mammarella, vyhrál pondělní pátý zápas finále italské play-off a bude to právě on, kdo bude zemi zastupovat v dalším ročníku UEFA Champions futsal league.
Italská play-off přinesla dramatickou finálovou sérii, která se musela rozhodovat až v pátém utkání. A Luparense, obhájce titulu (a soupeř Chrudimi v UEFA Futsal cupu) v něm nedokázal využít výhody domácího prostředí. Acqua&Sapone šlo do vedení gólem veterána Bertoniho, domácí však dokázali srovnat. Rozhodující chvíle utkání pravděpodobně přišla v poslední minutě první půle, kdy si domácí „nechali dát“ gól do šatny. Reprezentační dvojka Miarelli pustil Jonasovu dělovku téměř od středového kruhu…

Rychle po skončení přestávky šli hosté do dvougólového vedení, které zařídil znovu Bertoni. Luparense sáhlo brzy k power-play a šest minut před koncem Borja Blanco snížil na 2:3. To ale bylo vše, obrana klubu, majícího sídlo v Montesilvano nedaleko Pescary, byla pevná. Přes závěrečnou snahu domácích to byli hosté, kdo uzavřel skóre, do odkryté branky se sedm vteřin před koncem trefil Calderolli.

Souboj dvou španělských trenérů tak vyhrál ten zkušenější, Tino Peréz, který po ázerbájdžánských titulech s Arazem Naxcivan a ruských s Dinamem Moskva triumfoval i v Itálii. David Marín si tak na první triumf na apeninském poloostrově musí počkat…

Luparense FC - Acqua&Sapone 2:4 (1:2) konečný stav série 2:3
Branky: 19. Rafinha, 34. Borja Blanco - 16. Bertoni, 20. Jonas, 23. Bertoni, 20. Calderolli.
Luparense: Miarelli, Leofreddi - Honorio, Jesulito, Rafinha, Taborda - Borja Blanco, Tobe, Duric, Lara, Pavanetto, Jefferson. Trenér: David Marin.
Acqua: Mammarela, Casassa - Lima, Bordignon, De Oliveira, Jonas - Murilo, Calderolli, Lukaian, Bocao, Bertoni, Coco Wellington. Trenér: Tino Perez.