Lukáš Rešetár: S Plzní jsme se domluvili rychle

rešetár chrudim
Návrat Lukáše Rešetára do Plzně zdvihl i během okurkové sezóny vlnu zájmu. Zeptali jsme se samotného hráče, kapitána reprezentace a donedávna i ERA-PACKu Chrudim, na okolnosti, které ho ke změně dresu vedly. A 34 letý zkušený futsalista odpovídal jako vždy upřímně.
Když jsme se spolu po sezóně bavili, tak jste naznačil možný odchod z Chrudimi. Nyní je vše oficiální, kdy jste se s Plzní dohodnul na přestupu?
V tuto chvíli je již vše oficiální a můj přestup do Plzně mohu potvrdit. Zhruba 14 dní po posledním finálovém zápase jsem si s vedením Plzně sedl a velmi rychle se na všem domluvil. Zbývá už jen dořešit nějaké detaily, ale na prvním tréninku Plzně se budu trenérům hlásit.

Měl jste i další nabídky z tuzemské ligy? A co rozhodlo pro Plzeň?
Nějaké náznaky jiných klubů tam byly, ale nic konkrétního. Plzeň pro mě byla na prvním místě. Těch důvodů, které pro ni rozhodly, bylo více. Nová výzva, soukromé důvody, ale i to že se mě Chrudim po finálové sérii nijak výrazně nesnažila udržet.

Deset mistrovských titulů, kapitán Chrudimi a reprezentace. Určitě se o Vás zajímaly i zahraniční kluby. To vás už nelákalo?
O žádném zájmu zahraničních klubů nevím. Myslím, že už nejsem ve věku, kdy bych byl žhavým zbožím pro zahraniční kluby. A upřímně říkám, že bych se asi ani touto cestou nevydal. Leda v případě velmi zajímavé nabídky, která se ale jak už jsem psal, v mém věku nedala předpokládat.

Na Chrudim budete asi vzpomínat jen v dobrém, že?
Byl jsem v Chrudimi 10 let. Zažil jsem tu plno nádherných chvil, ale i ty ošklivé. To je život, vše to k tomu patří. Já měl v Chrudimi ještě smlouvu na jeden rok, pokud by z mého pohledu vše fungovalo jak má, neodcházel bych. Z celkového pohledu jsem ale v Chrudimi zažil 10 úžasných let, deset titulů a navždy odtud budu mít plno krásných vzpomínek…

Když zabrouzdáme do minulosti, tak se zeptám, zda si vzpomenete na svůj první zápas v dresu Chrudimi?
Vidíte, je to už tak dlouho, že si vlastně ani pořádně nevzpomenu. (smích) Myslím, že to byl přátelský zápas na turnaji v Kladně, ale nejsem si jistý a ani soupeře nevím… Na první mistrovský zápas si nevzpomenu vůbec.

Co si od nového angažmá slibujete? Přeci jen na Plzeň není tvořen takový tlak, na jaký jste zvyklý z Chrudimi.
Já si toho od nového angažmá slibuji hodně. Pro mě osobně to je nová motivace, výzva a něco na co se hrozně těším. Tlak v Chrudimi byl a je obrovský, myslím si ale, že mým příchodem se zvýší i tlak na Plzeň. Ta jde nějakou cestou, která se mi líbí a chci být toho součástí, pomoci na hřišti i mimo něj a já věřím, že celý kolektiv má zájem o to se posouvat dopředu.

Léto vždy přináší mnoho turnajů pod širým nebem, což i spousta futsalistů kvituje. Účastníte se i vy některého z nich?
Já se letních turnajů zúčastňuji jen výjimečně. Letos jsem se žádného neúčastnil a nemám to ani v plánu. Nemám rád souboje s hráči, kteří holdují alkoholu již od rána, což bývá v případě těchto turnájků pravidlem.