Démoni zahájí přípravu, musejí se obejít bez Bejdy

Démoni Bejda
Legenda nejen českolipských Démonů, ale celého českého futsalu, se zřejmě nebude v dresu svého klubu objevovat v další sezóně pravidelně. Celek trenéra Karla Kruliše se začne na novou sezónu VARTA futsal ligy připravovat ve středu a o kterém hráči je řeč se dozvíte v našem článku.
Českolipský tým zahájí přípravu tuto středu a klubu se podařilo udržet sestavu z minulé sezóny. Navíc se povedlo hostování Matouše Kubelky proměnit v přestup a pokračovat bude i Viktor Žampa.

„Ale z pracovních důvodů jsme přišli o Stanislava Bejdu, který přijede pouze, pokud to bude možné. Po 6 letech bude náš dlouholetý kapitán v sestavě chybět,“ vysvětluje trenér týmu Karel Kruliš. Bejda, mistr republiky z roku 2000 v dresu Bakova a držitel bronzu z ME 2003, se stal šéftrenérem dorosteneckých týmů ve fotbalovém Hradci Králové. „Byl to právě on, kdo nás učil a dával své zkušenosti a rady, za to mu patří velký dík,“ připomíná Kruliš.

Herní část přípravy začne pro Démony na turnaji v Hodoníně, který se hraje tento víkend. „Utkáme se tam ve 4 zápasech s týmy jak z naší ligy, tak z té slovenské,“ říká trenér. „Následně budeme trénovat dvakrát týdně plus jednou týdně čeká na hráče kondiční trénink.“

Těsně před začátkem ligy čekají na Démony dva přátelské zápasy, 27.8.2018 se Spartou Praha a o dva dny později s druholigovým Rapidem Ústí nad Labem.