Akademici ve čtvrtek odlétají na mistrovství světa

Brůna Bruna U-19 U19
Akademičtí futsaloví reprezentanti očekávají vrchol roku. Po dvou letech se koná mistrovství světa. Hostitelskou zemí je od neděle Kazachstán, kam Češi odlétají obhajovat bronz z brazilského šampionátu v roce 2016.
Česká akademická reprezentace se sejde v úterý večer a hned bude mít trénink. Ve středu je program podobný. K jednomu tréninku přibude modelové utkání s Litoměřicemi. Ve čtvrtek už český výběr odlítá obhajovat bronzové medaile do Kazachstánu. První zápas odehrají Češi v neděli od 14 hodin místního času proti domácímu celku.

Nominace, která byla zveřejněna trenéry před čtrnácti dny, se již nijak nezměnila. „Z finální nominace se nikdo neomluvil. Nicméně předtím jsme nepočítali s neúčastí Tomáše Vnuka. Podobně jsme chtěli vzít Tondu Hrdinu, ale stále neměl vyřešený přestup do Sparty. Tihle dva z nominace vypadli,“ prozradil jeden z trenérů Martin Brůna. Společně s ním mužstvo povede Marek Kopecký.

Český tým má opět vysoké ambice. „Nevíme, jaká byla kvalita soupeřů v Brazílii a neznáme jejich kvalitu ani letos v Kazachstánu. Máme v kádru kluky, kteří hrají stabilně nejvyšší soutěž a jsou schopní se o medaile porvat. Jde o zkušené hráče. Mančaft máme dobrý. Jedeme pro úspěch. Medaile by byla fantastická,“ zdůraznil Brůna.

Na mistrovství světa chybí celkem nečekaně dvě futsalové velmoci Brazílie a Španělsko. „Také mě jejich neúčast překvapila,“ sdělil Martin Brůna a pokračoval: „Předpokládal jsem, že Brazílie bude chtít obhájit úspěch z domácí půdy. Možná se tím otvírá šance pro menší státy na větší úspěch.“

V základní čtyřčlenné skupině mají čeští akademici domácí Kazachstán, Bělorusko a Nový Zéland. Podle českého kouče záleží, v jaké kvalitě soupeři přijedou: „Nyní jsme schopní čerpat jen z informací z minulého mistrovství světa. Například Nový Zéland dostal od naší reprezentace příděl. Nicméně mohli se za dva roky někam posunout. My však máme lepší mančaft a budeme ještě lépe připravení. Bělorusko je velkou neznámou, stejně jako Kazachstán. V reprezentaci A jim hrají hlavně Brazilci. Otázka je, jakou moc budou mít i v akademickém futsalu.“

Program ČR ve skupině
Neděle 19. srpna: Kazachstán – ČR (10:00 SEČ)
Pondělí 20. srpna: ČR – Bělorusko (6:00 SEČ)
Úterý 21. srpna: ČR – Nový Zéland (16:00 SEČ)