Chrudim porazila Spartu a dostala se do čela tabulky

Novak Sparta
Ve čtvrtek večer, za asistence televizních kamer, se hrála dlouho očekávaná bitva mezi Chrudimí a Spartou. Domácí nakonec dokázali vyhrát 3:2, když za hosty v závěru snižoval debutant Vnuk. Domácí na čele tabulky dotáhli Teplice, vedoucí tandem má nyní na Spartu náskok tří bodů a po jednom utkání k dobru.
Utkání začalo rychlou brankou, kdy se po akci Novaka a chytrým přepuštění míče Seidlerem trefil pod břevno domácí branky Drahovský. Chrudim ale přidala a do poločasové přestávky otočila skóre na 2:1.

Po změně stran se domácí, zjevně unavení z náročného programu a zápasů Ligy mistrů, dokázali dostat až na dvougólové vedení po trefě Slováčka. V závěru byla aktivnější Sparta, snížila gólem Vnuka na jednogólový rozdíl, ale víc toho v zajímavém duelu nestihla.

Felipe Conde (trenér ERA-PACKu): „Neodehráli jsme dobré utkání. Upřímně, očekával jsem to. Hráči mají za sebou sekvenci náročných zápasů, každý má řadu bolístek a je mentálně unaven. Proti Spartě to nebylo dobré po taktické ani technické stránce, udělali jsme spoustu chyb. Vítězství jsme ubojovali srdcem a zásluhy jdou stoprocentně za hráči.“

Beni Simitči (trenér Sparty): „Škoda, že jsme nevyužili své šance. Proti takto kvalitnímu soupeři vždy rozhodují maličkosti a my zahodili své šance a prohráli. Nebylo to tím, že by nás Chrudim nějak přehrála, naopak. Míč jsme podle mě drželi více my, šancí jsme také měli větší množství. Minimálně jsme neměli prohrát.

ERA-PACK Chrudim - Sparta Praha 3:2 (2:1)
Branky: 6. Max (Koudelka), 15. Max (Drozd D.), 29. Slováček (Drozd D.) - 2. Drahovský (Novak), 36. Vnuk.
Chrudim: Litviněnko, Žďánský - Éverton, Mareš R., Mareš M., Max, Koudelka, Drozd P., Drozd D., Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe.
Sparta: Gerčák, Vahala - Seidler, Drahovský, Novak, Grbeša, Hora, Hrdina, Doležal, Vnuk, Amrani, Pimpolho.