2. liga – západ: Vedoucí duo nezaváhalo, Jablonec přetlačil Rapid

Malibu vs Dynamo
Spanilá jízda Kladenských futsalistů pokračovala i v 10. kole, v němž doma přehráli 7:4 kvalitní Jerigo. Nezaváhalo ani druhé Dynamo, které již v první půli rozhodlo duel na Malibu. V souboji o třetí místo pak Jablonec přestřílel 9:8 Rapid. Prvního vítězství v sezóně dosáhl předposlední Chomutov, ten dokázal přehrát rovněž sestupem ohrožené Wizardy.
Kladenští futsalisté se svými výkony pasovali na největšího kandidáta na postup do nejvyšší soutěže a tuto roli potvrdili i proti plzeňskému Jerigu. Na rychlý gól Michala Jarába ještě odpověděl chytrou patičkou Petr Bendl, ovšem do šaten šli s vedením 4:1 domácí. Zkušený Petr Šnídl pak krátce po přestávce přidal i pátý gól Kladna a zdálo se, že je rozhodnuto. Jerigo to ovšem nezabalilo a pět minut před koncem snížilo až na rozdíl jediného zásahu. Kladenské však poté uklidnil Pavel Stejskal, jemuž nahrával před prázdnou branku hrdina zápasu Jaráb. Právě on poté pečetil výsledek na 7:4 střelou do prázdné hostující brány, čímž završil hattrick.

Desátou porážku v desátém zápase sezóny si připsala příbramská Legie. Ta podlehla na domácím hřišti 2:8 béčku Mělníka. Hosté vedli už ve 3. minutě o dva góly a ještě do poločasu zvýšili na 3:0. Domácí po změně stran zabrali a hlavně zásluhou bratří Zákouckých snížili na rozdíl jediného gólu. Pak už se zase trefovali jen Mělničtí, kteří i díky hattricku Jiřího Vokouna dovedli duel k přesvědčivé výhře.

Hodně dramatické utkání bylo k vidění v Jablonci, kde domácí tým zvítězil nad ústeckým Rapidem výsledkem 9:8. Domácím se podařil skvělý obrat, protože v průběhu první půle prohrávali už 0:3 a 1:4. Ještě do přestávky ale snížili na 3:4 a v průběhu druhé půle skóre otočili na 6:4. Od té chvíle už hostující Rapid jen čtyřikrát snížil na rozdíl jediného zásahu. Naposledy dostal hosty na dostřel minutu před koncem hrající trenér Martin Dlouhý, ale vyrovnat už Ústečtí při závěrečné snaze nestačili. Jablonci zahrál tradičně skvěle kapitán Petr Mečíř, jenž dal čtyři góly a podílel se i na dalších trefách svého týmu.

Futsalisté Boky Chotěboř přetlačili liberecký Pampuch výsledkem 6:5 a v tabulce se posunuli do klidného středu. Utkání přineslo několik zvratů. Po poločase vedli domácí 2:1, ale po přestávce Severočeši otočili skóre na 2:4. Boca pak srovnala dvěma trefami Michala Čápa, ovšem pět minut před koncem hosty přiblížil k vítězství Lukáš Čeřovský. Stejný hráč poté ještě neproměnili pokutový kop a v posledních dvou minutách přišly velké chvíle Chotěboře. O definitivní obrat se totiž postarala dvojice Ondřej Staněk a Miloš Moravec.

Poprvé v sezóně zažili radost z výhry futsalisté chomutovského Baníku. Předposlední tým tabulky zvítězil 4:2 na půdě pražských Wizards. Hosté přijeli jen s 6 hráči do pole, na druhou stranu ale nescházeli kvalitní borci jako Nový, Süssmilch nebo Novák, kteří toho v tomto ročníku zatím mnoho neodehráli, a to se na výkonu Baníku projevilo. Hosté také vstoupili do utkání lépe první poločas vyhráli 3:1. Po změně stran Pražany přiblížil na rozdíl jediné branky Michal Černohorský, ale v závěru rozhodl kopem do prázdné branky chomutovský gólman Tomáš Kulhánek. Baník se tak v tabulce přiblížil Wizardům na rozdíl jediného bodu.

10. kolo uzavřel v neděli duel mezi mladoboleslavským Malibu a Dynamem. Druhý celek tabulky z jihu Čech nezaváhal a utkání rozhodl pěti góly už v první půli. Domácí se prosadili až po přestávce, kdy jejich zlepšený výkon stačil jen na jednu trefu. Zápas tak skončil výsledkem 1:5. Na výhře Dynama se podílelo pět různých střelců, prosadili se i bývalí ligoví fotbalisté Roman Lengyel a Petr Benát.

10. kolo 2. ligy – západ:


FK Kladno – Jerigo Plzeň 7:4 (4:1)
Branky:
1. Jaráb (Šnídl), 11. Stejskal (Vašák), 15. Jaráb, 20. Kaválek (Fujdiar), 22. Šnídl (Vašák), 37. Stejskal (Jaráb), 40. Jaráb – 7. Bendl (Šebek), 22. Trnka, 34. Kasýk (Trnka), 35. Šebek

Legie Příbram – Olympik Mělník B 2:8 (0:3)
Branky:
22. V. Zákoucký (Venta), 26. V. Zákoucký (M. Zákoucký) – 2. Šuba (Prejsa), 3. Demeter (Čácha), 14. Prejsa, 28.Vokoun (Čácha), 29. Buzek (Gabčo), 31. Vokoun, 32. Vokoun (Čácha), 35. Gabčo (Šuba)

GMM Jablonec – Rapid Ústí n/L. 9:8 (3:4)
Branky:
15. P. Mečíř, 19. vlastní, 19. Beníšek, 21. Beníšek, 29. Haunold, 31. P. Mečíř, 31. M. Mečíř, 34. P. Mečíř, 39. P. Mečíř – 3. Chmelan, 12. Klier, 13. Hrdý, 15. Krok, 31. Votava, 32. Klier, 38. Krok, 39. Dlouhý

Boca Chotěboř – Pampuch Liberec 6:5 (2:1)
Branky:
11. Klimeš (Kratochvíl), 14. Novotný, 32. Čáp (Staněk), 33. Čáp (Staněk), 39. Staněk (Novotný), 40. Moravec (pen.) – 14. Kejdana (Čeřovský), 21. J. Barac (Kejdana), 24. J. Barac (Kejdana), 28. Petrlák (Kejdana), 35. Čeřovský (Patka)

Wizards Praha – Baník Chomutov 2:4 (1:3)
Branky:
15. Golovko (Tomek), 27. Černohorský (Blažek) – 13. Süssmilch (Kibal), 14. Nový (Novák), 18. Jelínek, 39. Kulhánek

Malibu Ml. Boleslav – Dynamo Č. Budějovice 1:5 (0:5)
Branky:
36. Polanka (Machů) – 5. Hačka (Hrbáč), 6. Lengyel (Jasanský), 11. Radouch (Pouzar), 13. Pouzar (Radouch), 14. Benát (Jasanský)