Po repre pauze znovu na nejvyšší soutěž

Simitči Sparta
Minulý týden měla nejvyšší soutěž přestávku, kterou zpestřila pouze dohrávka Helasu proti Spartě. Ani nadcházející 16. kolo VARTA futsal ligy, které začne v pátek třemi zápasy, není kompletní. Přesunutý byl duel Chrudimi proti Uherskému Hradišti, které bude na TV obrazovkách v pondělí 18. února. Z aktuálního programu se diváci nejvíc těší na sobotní duel Slavie proti plzeňskému Interobalu.
Sparta v pátek cestuje do Ostravy, na palubovku VŠB, ale nedá se očekávat, že by se opakoval rekordní zápis z podzimního duelu, který Pražané vyhráli 26:2. „Do domácího zápasu se Spartou jdeme s cílem odčinit venkovní výsledek,“ říká trenér domácích Martin Kapsa. „Chceme navázat na naše výkony z domácích zápasů, které jsme v lize odehráli.“

O tom, že utkání FTZS Liberec proti teplickému Svarogu bude obnovenou premiérou pro Davida Černého, jsme již psali (článek zde). I domácí se ale na duel chystají a pátečním utkáním pro ně začíná série tří zápasů s mužstvy z horní poloviny tabulky. „Chceme se prezentovat stoprocentním, týmovým výkonem, založeným na důsledné defenzívě s rychlým přechodem do útoku. Pokud se nám to podaří, věřím v solidní výsledek,“ zdůrazňuje domácí trenér Michael Vacek.

Důležitý duel hraje i Mělník, který hostí Českou Lípu. Středočeši si v případně výhry výrazně zvýší možnost postupu do play-off, na jejímž pomezí se pohybují i Démoni.

Velká pozornost ale bude soustředěn v sobotu odpoledne do hlavního města. Slavia hostí Interobal a kdo ve futsalu už něco pamatuje ví, že jsou to vyrovnaní soupeře, jejich dramatické bitvy mají několikaletou historii. Kdo v duelu uspěje budete moci sledovat také v livestreamu na serveru www.lstv.cz.


Program 16. kola VARTA futsal ligy

pátek 8.2.2019
19:30 FTZS Liberec - Svarog Teplice (SH TU Liberec) - textový online
20:00 VŠB Ostrava - Sparta Praha (SH VŠB-TU Ostrava) - textový online
20:00 Olympik Mělník - Démoni Česká Lípa (SH Mělník) - textový online

sobota 9.2.2019
15:00 Slavia Praha - Interobal Plzeň (SH Slavia Praha) - textový online, livestream

pondělí 18.2.2019
17:00 ERA-PACK Chrudim - Bazooka Uherské Hradiště (MSH Chrudim) - LIVE ČT SPORT