2. liga – západ: Podještědské derby pro Jablonec, trápení Rapidu pokračuje

Vokoun, Mělník
Podještědské derby nabídlo i podruhé v sezóně dramatickou podívanou. Nováček z Liberce sahal proti favorizovanému Jablonci po bodech, ale zkušenější hosté zvládli lépe koncovku zápasu a zvítězili 6:5. Po dlouhé době zabrala rezerva Mělníka, která doma vysoko přehrála trápící se Rapid. Vůbec první body na hřišti získala poslední Příbram, ta dokonale zaskočila domácí Malibu.
Začněme ale od začátku. Na půdu chomutovského Baníku v sobotu přijelo druhé Kladno. Vzhledem k tomu, že vedoucí Dynamo bude dohrávat svůj zápas s Jerigem až 17. února, měli Kladenští šanci posunout se v případě jakéhokoliv bodového zisku do čela tabulky. A nabídnutou možností nepohrdli, byť Baník byl tuhým protivníkem. Dlouho to přitom na žádné drama nevypadalo. Hosté vedli už v 11. minutě o tři góly a po změně stran ještě zvýšil na 4:0 Martin Kaválek, jenž završil hattrick. Pak však přišla stíhací jízda Severočechů a ve 32. minutě snižoval Tomáš Tykal už na 3:4. Závěr pak nabídl velké drama. Kladenští se nejprve museli bránit v oslabení po vyloučení Caizla. V poslední minutě pak Kaválek neproměnil dvě desítky, ale hosty to už nakonec mrzet nemuselo, tři body si z Chomutova přeci jen odvezli.

Boca Chotěboř přetlačila pražské Wizards výsledkem 4:3. Hosté se v poslední době prezentují herně sympatickými výkony a to potvrdili i v Havlíčkově Brodě, kde brzy vedli 2:0. Domácí poté skóre otočili, ale Pražanům se ještě podařilo srovnat na 3:3. Rozhodnutí tak přinesla až 36. minuta, v níž trefil Boce tři body Jiří Prchal.

Zápas, na který budou chtít rychle zapomenout, sehráli futsalisté mladoboleslavského Malibu proti poslední Legii. Hosté z Příbrami totiž zvítězili 7:4, a pokud nepočítáme kontumační výhru v Mělníku, připsali si vůbec první body v sezóně. Hosté začali velmi dobře, rychle vedli a do šaten odcházeli s vedením 3:1. Na začátku druhého dějství Příbramští odskočili soupeři dokonce na rozdíl čtyř branek. Teprve pak se Růžovky probudily a dokázaly snížit až na 4:5. Závěr ale opět patřil Legii, která dvěma zásahy v posledních dvou minutách definitivně jistila své vítězství.

Předposlední béčko Olympiku přivítalo v poslední době tápající Rapid. O záchranu hrající domácí se posílili hráči z ligového A-týmu a na hřišti to bylo znát. Mělničtí tak na hřišti dominovali a výhrou 11:4 vykřesali naději na záchranu. Domácí do utkání vstoupili skvěle a v 6. minutě vedli 3:0. Ústečtí se pak snažili dotahovat, ale vítr z plachet jim definitivně sebraly tři rychlé góly soupeře ve druhé půli, kterými Mělničtí odskočili až na stav 7:2. Domácím výborně zahrál Jiří Vokoun, který vstřelil čtyři branky a na dvě přihrál. Třikrát se prosadil také Michal Babovák. Olympik tak protrhl sérii devíti porážek v řadě.

Posledním utkáním kola bylo derby dvou celků od řeky Nisy, tedy libereckého Pampuchu a Jablonce. V prvním utkání se body dělily a také tentokrát k tomu nebylo daleko. Hosté začali utkání lépe a první poločas vyhráli výsledkem 4:2. Po změně stran však začal hrát Pampuch a ve 28. minutě to bylo už 5:4 pro domácí tým. Tenhle stav pak platil ještě necelé čtyři minuty před koncem i proto, že domácí Čeřovský neproměnil penaltu. Jablonečtí pak vsadili na power play a tento tah se jim vyplatil. Ve 37. minutě srovnal Ondřej Holický. Domácí Čeřovský následně dostal ještě jednu šanci zápas rozhodnout, ovšem tentokrát nezužitkoval desítku za akumulované fauly. A tak přišel trest. V pokračující hře bez brankáře totiž trefil Jablonci tři body Tomáš Beníšek.