2. liga – západ: Jablonec remizoval s Chomutovem

jablonec
Druhá nejvyšší soutěž měla tento víkend pauzu. Jediné utkání skupiny západ se odehrálo v Jablonci, který v předehrávce 20. kola hostil Chomutov. Domácí v utkání vedli už 6:3, ale nadějný náskok v závěrečných devíti minutách neudrželi a body se tedy mezi oba týmy dělily.
Jablonečtí budou ztracených dvou bodů hodně litovat. Zápas totiž měli rozjetý na vítězství. Ve 31. minutě zvyšoval Jan Mečíř už na 6:3 a zdálo se, že je hotovo. Poté však začal Baník hrát power play, kterou zužitkoval v poměrně rychlé snížení na rozdíl jediného zásahu. Domácí si pak vyžádali oddechový čas a po něm si vytvořili několik velkých šancí, z nichž mohli soupeři opět odskočit. Proměnit je ale nedokázali a dvě minuty před koncem tak přišel trest v podobě vyrovnání. V závěrečných sekundách to Jablonečtí zkusili také bez brankáře, tutovky Matěje Mečíře a Hypiuse však ve vítězný gól nevyústily.

GMM Jablonec – Baník Chomutov 6:6 (4:3)