V posledním ligovém kole dojde na skvělý souboj!

Mareš Roman Chrudim
Blíží se poslední kolo nejvyšší soutěže a zatímco v předchozích letech bývalo v tuto dobu již o čelních místech rozhodnuto, aktuální sezóna je jiná. VARTA futsal liga nabídne přímý souboj o vítěze základní části a střetne se v něm teplický Svarog s ERA-PACKem Chrudim. Oba protivníci mohou skončit na prvním místě, ale v případě porážky jim hrozí „až“ třetí pozice!Pojďme si rychle „projet“, co před koncem základní části víme:

- je jasné složení první čtveřice a bez ohledu na to, jak poslední kolo dopadne, budou ERA-PACK, Svarog, Sparta a Slavia hrát první čtvrtfinále v domácím prostředí
- soutěž kromě odstoupivších Litoměřic opustí také ostravské VŠB
- poprvé v historii si postup do play-off vybojoval Olympik Mělník
- o posledním postupujícím se rozhodne na dálku mezi Českou Lípou a Uherským Hradištěm
- nováčkem další sezóny bude další klub s "fotbalovým" názvem - Dynamo České Budějovice
- pravděpodobně prvním, kdo vkročí do play-off pražská Slavia, která bude své první domácí utkání hrát 2. dubna
- první TV utkání z play-off by měla Česká televize vysílat v pátek 5. 4. 2019 od 20:15, zatím není jasné, který zápas diváci uvidí


Souboj na prvních třech pozicích se rýsuje velmi zajímavě. ERA-PACK Chrudim v sezóně „poztrácel“ 7 bodů (jedna prohra, dvě remízy) a tak se Svarog Teplice, který sezónu velmi dobře rozjel a v nastaveném tempu pokračoval i po přelomu roku, před posledním kolem vyhoupl na vedoucí pozici. Tyto dva týmy si to v pátek rozdají v teplické hale od 20:00 hod. o prvenství v základní části VARTA futsal ligy.

Lepší výchozí pozici má Svarog, který má o bod více a stačí mu tak uhrát nerozhodný výsledek. Ale upřímně - teplický celek na remízy moc nehraje. Věděli jste, že Svarog od svého vstupu na ligovou scénu v roce 2017 ještě nikdy v základní části ligy neremizoval?

Páteční duel dvou vedoucích celků je přehledný, co se týká boje o první pozici. Nad oběma celky ale také visí hrozba. Kdo prohraje, vystavuje se velmi reálně „až“ třetí pozici - a to může být pro výhodu domácího prostředí při případném postupu do semifinále poměrně důležité. ERA-PACKu "hrozí" třetí pozice i v tom případě, že na severu Čech v pátek získá jen bod.

V závěsu je totiž Sparta, kterou čekají náročné dny. Ve středu ji čeká domácí televizní souboj s Mělníkem a v pátek hostí Helas. Při úctě k oběma týmům, se zaváháním Pražanů se příliš nepočítá. A tak, pokud Svarog či ERA-PACK prohrají, dojde si Sparta pro stříbro…

Protože utkání v Teplicích se bude vysílat prostřednictvím webu LSTV.cz, můžete být na dálku u toho. Ale kdo to má „na Svarog“ na dojezd, ten by určitě měl dorazit do haly!