Řekli jsme si, že můžeme hrát o první místo, vypráví kapitán mistrů 2. ligy-západ

Pouzar
Byl hlavním hrdinou posledního domácího zápasu Dynama v letošní druholigové sezóně. Radim Pouzar řídil vítězství Jihočechů nad Mladou Boleslaví, kterou domácí porazili 7:2. Pouzar zaznamenal hattrick a má obrovský podíl na tom, že se v příštím roce bude hrát v Českých Budějovicích další nejvyšší soutěž. „Všechno si teď užíváme a ještě dlouho užívat budeme," usmíval se po utkání šestatřicetiletý Pouzar.
Popište mi vaše pocity bezprostředně po zápase.
Jelikož byl zápas nějakých osm minut před koncem už rozhodnutý, tak jsme se jen těšili na konec. Boleslav byla ale strašně houževnatý soupeř. Vůbec jsme to nedostali zadarmo. Soupeře jsme ale tlačili a věděli jsme, že nás mohou trestat z brejků. To se také potvrdilo. Měli jsme několik faulů a Boleslav kopala i pokutový kop. Každopádně si všechny tyhle momenty neskutečně užíváme a ještě užijem.

Kdy se utkání zlomilo? Bylo to po gólu na 4:1?
To si myslím, že ne. Důležitý moment byl, že jsme dokázali dát do poločasu na 2:1. Když jsme dali na 3:1, tak se to lámalo. Boleslav musela otevřít hru a z brejků jsme je tentokrát trestali my. Na konci už jsme dávali góly prakticky do prázdné branky.

Váš tým se v podstatě složil před sezónou. Počítali jste na konci s takovým výsledkem?

Tým se složil v podstatě před několika měsíci. Byli to kluci, kteří skončili na prvoligové úrovni a kluci, s kterými jsme hráli už loňskou sezónu. Dali jsme to dohromady a věděli jsme, že jsme schopni po loňských pohárových utkáních hrát někde do třetí místa. Ale po prvních zápasech jsme si to oťukali a věděli jsme, že soutěž je hratelná i na první místo.

Za celou sezónu jste ztratili pouze třikrát a porážka přišla jen v úvodním duelu.
I ten zápas jsme měli vyhrát. Vedli jsme 4:1 a věřím, že dneska bychom to utkání dovedli do dvouciferného výsledku. Jenže jsme nezvládli druhý poločas a soupeř nám dal v posledních sekundách gól na 5:4. Pak přišla důležitá remíze na Kladně, kde Jirka Hrbáč vyrovnával v posledních sekundách na 5:5 a to byl takový nás odrazový můstek. Pak jsme remizovali ještě s Jabloncem. Ale celá sezóna se nedá odehrát bez ztráty. Teď jsme moc rádi za sérii čtrnácti vítězství v řadě.

I potom, co jste se rozehráli k velkým výsledkům, tušili jste, že to může dopadnout až takhle dobře?
Pořád jsme si říkali, že Kladno má tak silné mužstvo a velký rozpočet, že jsou schopni celou sezónu projet. Nevěřili jsme tomu, že uděláme takovou sérii a neztratíme ani bodík. Navíc na Kladno jsme ztráceli tři body. Ale když jsme je porazili, tak jsme se na ně dotáhli a dostali jsme je pod tlak. Což se ukázalo i v jejich zápase s Boleslaví, kdy otáčeli až v posledních vteřinách. My jsme si hráli pořád svoje a Kladno bylo pod daleko větším tlakem.

V zápase s Boleslaví se na vás hostující hráči hodně rozčilovali, že jste nafilmoval penaltový zákrok. Jak to tam celé proběhlo?
Já se snažil souboj ustát. Kontakt tam sice přes nohy nebyl, ale kdybych je tam nechal, tak bych dopadl jako v prvním poločase, kdy jsem si pochroumal kotník. Penalta sice byla přísná, ale podle mě odpískaná správně.

Autor: Aleš Skok (FB Jihočeský sporťák)