Svarog vyhrál, ale proti Helasu se hodně nadřel

Svarog
VIDEO | Kdo čekal ve středečním utkání Svarogu, vítězem základní části, s Helasem Brno snadnou záležitost, spletl se. Hostům totiž vlil energii do žil zejména vedoucí gól v úvodní minutě a brněnský celek se pak držel prakticky až do konce utkání ve hře. Nakonec ale podlehl a série se v pátek přestěhuje na jeho palubovku.
Vlažný úvod zápasu, který předvedl domácí tým, byl bleskurychle potrestán. Skóre otevřel v první minutě Helas. Po obdrženém gólu začala nabírat hra domácích na obrátkách. Na 1:1 srovnal Rodrigo. O minutu později dostal Svarog do vedení Daniel po asistenci Claudinha. Zvyšující se tlak Teplic potvrdila branka na 3:1 ze sálovek Teky. Po gólové čtyřminutovce to vypadalo, že domácí svého soupeře smetou. Nestalo se tak. Následovalo několik spálených šancí a polevení aktivity. Helas usilovně bránil a poločas skončil „pouze“ 3:1 ve prospěch Teplic.

Ani druhá půle nepřinesla jednostrannou zábavu. Naopak domácí opět pustili Helas do šance, kterou soupeř proměnil po vzoru prvního gólu bez problémů. V kontaktu bylo však Brno jen necelou minutu. Ve 23. minutě vrátil dvoubrankový náskok domácím opět Rodrigo, 4:2. Dotahování hostů se opakovalo ještě dvakrát. Svarog nakonec vždy dokázal držet soupeře nejblíže v jednobrankové vzdálenosti a zápas dovedl do vítězného konce.

Svarog Teplice - Helas Brno 6:4 (3:1)
Branky: 3. Rodrigo, 4. Daniel (Claudinho), 7. Teka, 23. Rodrigo (Teka), 31. Djaelson (Claudinho), 38. Černý (Daniel) - 1. Lidmila (Ovčačík), 22. Lidmila (Ovčačík), 28. Ovčačík, 32. Cupák (Špička).
Svarog: Hůla - Černý, Baran, Künzl, Claudinho, Nene, Šebek, Soukup, Daniel, Teka, Taverna, Tato, Djaelson, Gansuch
Helas: Kubica - Ovčačík, Cupák V., Lidmila, Špička, Štolba, Havlín, Bílý, Lukšija, Mykytjuk, Prokeš.