Budeme v pátek večer znát dva semifinalisty?

Varta logo play off 2019
Sparta Praha a Svarog Teplice mohou již dnes večer rozhodnout o tom, že se stanou semifinalisty VARTA futsal ligy. Oba favorité dvě předchozí čtvrtfinálová utkání zvládli a v domácím prostředí mohou potvrdit svou dominanci.
Teplický vítěz základní části soutěže ve druhém utkání v Brně vysoko zvítězil a v pátek by si rád došel pro postup. Pak by mohl chystat termín prvního utkání, které bude hrát, stejně jako případné finále, v domácím prostředí. „Určitě můžeme navázat na výborný výkon z Brna,“ doufá Jiří Baran. „Rozhodně nechceme nic podcenit, chceme ukončit sérii před domácími fanoušky.“

Helas jede na sever Čech s vědomím, že to pro něj může být poslední zápas aktuální sezóny. „Bude to náročný zápas, který musíme zvládnout mnohem lépe než minulý týden v Brně. Podle minulých zápasů se zdá, že teplická guma nám vyhovuje mnohem víc, než domácí palubovka, takže nevidím důvod, proč se nepokusit o zázrak a vrátit ještě sérii do Brna,“ prohlásil gólman Marek Konečný.

„V pátek očekávám těžší zápas, když hrajete tolik utkání proti stejnému týmu, tak už víte, jak máte hrát,“ podělil se o svůj názor Sparťan Fouad Amrani. „Lípa je tým, který hraje zatažený futsal před vlastní brankou, ale umí velice rychle přejít do protiútoku díky rychlým hráčům,“ varuje.

A na tomto stylu hosté nic měnit nehodlají. „Je to pravděpodobně náš poslední zápas v sezóně a pojedeme do Prahy opět zodpovědně bránit. A pokusit se dát více gólů,“ doufá trenér České Lípy Karel Kruliš.


Páteční program čtvrtfinále VARTA futsal ligy

pátek 12.4.2019
20:00 Sparta Praha - Démoni Česká Lípa (Arena Sparta) - textový online, textový online
20:00 Svarog Teplice - Helas Brno (SH Telice) - textový online