Sledujeme nejvypjatější sérii historie? Asi ne…

Otazník
Aktuálně probíhající série play-off mezi Spartou a Chrudimí vyvolává řadu emocí. Je ale až tak výjimečná? Pravda, v minulosti se nestalo, aby disciplinární komisi "uletělo" její rozhodnutí tak, že by musela být řídícím orgánem rozpuštěna. Ale emoce na hřišti i na střídačkách zase tak výjimečné nejsou. Ligová scéna v minulosti zažila i horší věci.
Ano, oba týmy, aktuálně soupeřící o postup do finále, zásobují řídící orgány podněty k přezkoumání či potrestání. Na hrací ploše to jiskří, tlak na rozhodčí je enormní, diváci fandí nahlas a občas trochu nevybíravě. Jenže to všechno je tak nějak v normě a u důležitých zápasů se to trochu očekává. Všichni to prožíváme zejména proto, že sociální sítě stále víc zasahují do našich životů a vlna názorů je něco, co tady dřív nebývalo.

Bývalo i hůř, jenže člověk rychle zapomíná. Kdo si dnes vzpomene na první posuzování nesportovního zákroku na základě videa? Bylo to v sérii pražského Eco Investmentu proti ERA-PACKu Chrudim před cca 10 lety (pardon, ale z doby „předinternetové“ se špatně vzpomíná na přesný datum), když chrudimský Popelka nevybíravým zákrokem fauloval domácího Pleyera.

Druhý příklad? Opět souboj těchto soupeřů, tentokrát na východě Čech, bylo to ve finále. Rozhodčí tehdy přehlédl v závěru utkání jasnou hru rukou domácího Linharta a pražskému týmu byla upřena penalta. Diskuse na hřišti, hodně zloby. Mimochodem, tehdejší hráči Eco Investmentu to konkrétnímu rozhodčímu nezapomněli dodnes, přestože zmíněný klub už neexistuje. Zmíněná chyba sudího jim tehdy vzala naději na titul…

Nebo zápasy pražských Bohemians proti Tangu Brno před osmi, resp. sedmi lety? Věřte, to bylo snad ještě horší, než aktuální dění. Památná série ze sezóny 2009/2010, kdy Slavia otočila sérii proti Tangu z 0:2 na 3:2? Nebo myslíte, že legendární série play-off mezi Chrudimí a teplickou Balticflorou byly v klidu? Ani náhodou! Jen tomu „chyběla“ hysterie na sociálních sítích…

Takže až se ve středu vydáte do haly na další semifinálový zápas, ale platí to i pro finále, ať se do něj probojuje kdokoliv, pamatujte, že emoce s námi všemi budou cloumat. Jen je potřeba je udržet v rozumné míře.

A o tom vlastně byl tento zdánlivě zbytečný článek… Aktuální série totiž není první a ani poslední vypjatou podívanou ve vrcholných zápasech sezóny.