Sparta s přehledem vyhrála první finále

Sparta
Pražská Sparta vyrazila za titulem rázně. V první finále v Teplicích vyhrála vysoko 6:1, když jí hodně pomohly chyby domácích v obraně. Pro druhé finále, které se hraje v pondělí v Praze, navíc Svarog přišel o vykratovaného Claudinha.
Teplice sice hrály před vyprodanou halou aktivně, jenže první se z gólového zásahu radovala Sparta, když se v 8. minutě trefil Grbeša. A když se o tři minuty později trefil Hrdina, vypadalo to s domácími špatně. V 15. minutě snížil Claudinho, což dalo domácím naději, jenže prakticky v zápětí se podruhé prosadil Hrdina, jehož ránu se marně na brankové čáře pokoušel zastavit Teka.

Další snížení měl na noze Černý, ale z velmi dobré pozice netrefil branku. První poločas byl poměrně nervózní, přispěla k tomu strkanice po souboji Djaelsona s Amranim, po které se sparťanský hráč teatrálně svíjel na zemi a rozhodčí rozdal několik žlutých karet…

Ve druhém poločasu Sparta potvrdila svou dominanci v utkání. Domácí se sice pokoušeli zvrátit jeho vývoj při power-play, ta ovšem nebyla úspěšná a Sparta si v prvním finále připsala zaslouženou výhru.

Druhé finále je na programu v pondělí 27.5.2019 od 20:10 hod. v Praze, v přímém přenosu ho bude vysílat TV stanice ČT Sport.

Svarog Teplice - Sparta Praha 1:6 (1:3)
Branky: 15. Claudinho (Taverna) - 8. Grbeša (Novak), 11. Hrdina (Vnuk), 15. Hrdina (Vnuk), 25. Novak (Wilde), 34. Wilde (Seidler), 38. Seidler.
Svarog: Jeronimo, Hůla - Novotný J., Teka, Taverna, Djaelson, Baran, Šebek, Tato, Černý, Gansuch, Künzl, Claudinho.
Sparta: Vahala, Gerčák - Seidler, Novak, Křivánek, Wilde, Cupák D., Hora, Amrani, Grbeša, Vnuk, Bezstarosti, Hrdina.