Sparta jde za titulem, ve druhém finále nedala Svarogu šanci

Cupák Sparta
Ani v pondělí nedokázal Svarog Teplice zvrátit nepříznivý vývoj finálové série a domácí Spartě podlehl 0:4. Pražanům ale hodně jejich práci ulehčil fakt, že teplický tým má poměrně početnou marodku a po hře ve zúžené sestavě ve druhém poločasu fyzicky nestačil.
Druhá utkání v sériích play-off bývají označována za klíčová a pokud to tak skutečně je, pak Sparta v pondělním souboji se Svarogem Teplice ukázala, že si hodlá dojít pro titul hodně rychle. Na obranu Severočechů je ale třeba připomenout, že trenér Barbosa neměl k dispozici tým, který by si asi představoval. Do finále už nezasáhl Daniel Ramos, který se zranil a je již doma v Portugalsku, minulý týden se nechal vykartovat Claudinho, v civilu usedl na lavičku Teka a i když Jiří Novotný byl v dresu, pro zranění nemohl na plochu ani on…

„Dnes jsme šli do zápasu s některými hráči, kteří nebyli na stoprocentně v pořádku,“ svěřil se po utkání Rodrigo Taverna. „Snažili jsme se vymyslet nějakou taktiku, která by vedla k vítězství. Chtěli jsme zodpovědně bránit, ale znovu jsme si zápas prohráli po individuálních chybách,“ konstatoval.

Těch chyb bylo ve hře Svarogu víc, než je zdrávo a tu první větší potrestal v 7. minutě Wilde, který byl před Jeronimem zcela volný a nezaváhal. O deset minut později přestali hosté hrát, protože čekali zastavení hry za dvojí hraní brankáře Gerčáka, Hrdina nastřelil Jeronima, ale u odraženého míče byl první Seidler, který pohodlně uzavřel poločasové skóre.

Šance na zvrat zhasla pro teplické krátce po obrátce. Wilde vybojoval míč, který Amrani uklidil do sítě - 3:0. A prakticky bylo po utkání. „Před utkáním jsme si řekli, že budeme soupeře presovat, což se nám dařilo a šlo vidět, že Teplice byly na konci úplně unavené,“ vystihl důležitý fakt kapitán Sparty Michal Seidler. Svarog byl na dně se silami, fyzicky utkání nezvládl a nakonec prohrál čtyřgólovým rozdílem.

Zbraně ale neskládá. „Nyní máme týden na trénink a rozbor chyb. Doma musíme získat bod,“ uvědomuje si Rodrigo. Třetí duel série se bude hrát v pondělí 3. června 2019 od 20:10 hod. v Teplicích.

Sparta Praha - Svarog Teplice 4:0 (2:0)
Branky: 7. Wilde (Drahovský), 18. Seidler, 22. Amrani (Wilde), 31. Cupák (Vnuk)
Sparta: Gerčák, Vahala - Seidler (C), Novak, Křivánek, Wilde, Cupák, Hora, Amrani, Grbeša, Vnuk, Bezstarosti, Hrdina, Drahovský.
Svarog: Jeronimo, Hůla - Rodrigo Taverna, Nene, Novotný, Teka, Baran, Černý (C), Tato, Gansukh, Künzl, Djaelson.