Trenér Felipe Conde bude pokračovat v Chrudimi

Conde Chrudim
První dobrá zpráva pro fanoušky ERA-PACKu Chrudim, který byl vyřazen v semifinále a v končící sezóně pro něj zbyly "jen" bronzové medaile. V rozhovoru na klubovém webu trenér Felipe Conde potvrdil, že se s vedením chrudimského celku dohodl na dalších dvou letech spolupráce.
Na tento rozhovor čekali především fanoušci chrudimského klubu s napětím, protože nebylo jasné, jak moc se letošní neúspěch podepíše na budoucnosti čtrnáctinásobného mistra. ERA-PACK je ale do nového ročníku přihlášený a trenér Felipe Conde potvrdil, že s týmem bude pracovat i nadále. „Jsem s vedením klubu domluvený na pokračování spolupráce o další dva roky. Jsem šťastný tam, kde jsem,“ rozptýlil pochybnosti o svém dalším působení.

Sezóna, která právě končí, mu pochopitelně radost neudělala. „Samozřejmě, jsem naštvaný. Mými cíli je vždy vítězit,“ vysvětluje 37 letý brazilský trenér. „Ale play-off jsme neodehráli v naší nejlepší formě.“

Trenér Conde se v rozhovoru vyjádřil k otázce na téma pokračování aktuálního kádru. „Hráčský kádr se musí přizpůsobit nově vzniklé realitě, novému rozpočtu,“ naznačil. A personální složení se netýká jen samotného hráčského kádru. „Potřebujeme více lidí, kteří budou chtít s klubem, spolupracovat na hřišti i mimo něj. Je nutná větší podpora ze strany města a partnerů, protože zátěž na prezidenta klubu je kvůli těmto nedostatkům obrovská,“ popsal svůj pohled na situaci.