Trenér Božovič dál povede Slavii, lavičku posiluje Vozár

Božovič Slavia
Letní přestávka skončila před pár dny i pro pražskou Slavii, která zahájila přípravu na novou sezónu v domovské hale v pražském Edenu. Dlouho se spekulovalo o tom, kdo tým v nové sezóně povede, ale na postu trenéra klubové vedení změnu neudělalo. Na lavičce tak znovu budeme vídat Ivana Božoviče, zkušeného srbského kouče.
Slavia se po přestávce poprvé sešla v úterý a po úvodním tréninku, kdy si futsalisté pražského klubu znovu osahali míč, je čeká první fáze přípravy, především pod taktovkou kondičního trenéra. Nejpodstatnější zpráva je, že vedení klubu se dohodlo na spolupráci s trenérem Ivanem Božovičem i pro další sezónu, naopak jeho krajané Pršič, Radovanovič a Krasnič v sešívaném dresu nastupovat nebudou. Z loňské legionářské čtveřice tak zůstává jen makedonský reprezentant Igor Leovski.

Vedení Slavie posílilo realizační tým o Mário Vozára, bývalého brankáře slovenské reprezentace, který ale řadu let působí v české lize, naposledy na pozici trenéra brankářů v Interobalu Plzeň. Ten bude ve stejné pozici pracovat i ve Slavii, což se jeví při nízkém věkovém průměru slávistických gólmanů jako dobrý tah.

Pražský klub se na sklonku měsíce představí v Bratislavě na mezinárodním turnaji, v prvním ligovém kole (6.9.2019) ho čeká v úvodním kole VARTA futsal ligy domácí měření sil s Nejzbachem Vysoké Mýto. Půjde o zajímavý souboj i z toho pohledu, že ligového nováčka vede Martin Brychta, bývalý trenér Slavie.

Mário Vozár, ještě jako aktivní hráč pražské Sparty