Pinerola končí, Bratislava bez ligového futsalu

Kozár Pinerola
Dnes startuje na Slovensku nejvyšší soutěž, která má stejného generálního partnera jako česká liga, a její startovní pole se ve čtvrtek zúžilo o jeden tým. Pinerola Bratislava, celek, který na jaře získal slovenský titul a před pár dny neúspěšně bojoval v Lize mistrů, oznámil, že se soutěže nezúčastní.
Pinerola se před svou účastí v předkole Ligy mistrů zúčastnila Superpoháru a v utkání s pražskou Spartou prohrála 1:9. Již tehdy se šuškalo, že možnost odhlášení se ze soutěže je poměrně reálná. Ve čtvrtek 5. září pak klub zveřejnil na facebookovém profilu prohlášení, hovořící o konci klub na prvoligové scéně.

„Po velmi těžkém rozhodování se vedení futsalového klubu Pinerola rozhodlo, že klub se neúčastní extraligy v nadcházejícím ligovém ročníku,“ píše se v prohlášení. „Je nám líto našich fantastických hráčů, ale vedlo nás k tomu množství závažných důvodů, které jsme dále nemohli přehlížet.“

Vedení Pineroly si stěžuje na způsob vedení soutěže, přičemž naráží na stále klesající počet účastníků. Před touto sezónou z ní odstoupilo několik účastníků, měla se hrát v osmi týmech, po odstoupení Pineroly jich bude jen lichý počet. Klub ale svou činnost nekončí. „Pinerola existuje dál, bude hrát Bratislavskou ligu a když se změní směrování futsalu a budou vytvořené podmínky pro jeho normální fungování, jsme připraveni prát se o nejvyšší příčky ve slovenském futsalu,“ končí prohlášení Pineroly.