Na čele 2. ligy-západ čtyři týmy s totožným ziskem

Jablonec
VIDEO |V západní skupině 2. ligy se hrála jen čtyři utkání, neboť duel Rapidu Ústí proti libereckém Pampuchu bylo odložené na únor příštího roku. Mimo hru bylo v tomto kole - kvůli lichému počtu účastníků - dosud vedoucí Kladno a tak je čelo soutěže opticky vyrovnané. Týmy na prvních čtyřech pozicích totiž mají stejný počet bodů. Jediným celkem, který dosud nebodoval, je překvapivě rezerva plzeňského Interobalu.
Pražský tým Wizards si připsal první body, když přemohl v souboji soupeřů s nulovým ziskem rezervu Interobalu. Schylovalo se k remíze, ale… „Dvě minuty před koncem, když už se oblékal na naší střídačce dres na powerplay, se ujala střela našeho kapitána - 2:1,“ popisuje vyvrcholení zápasu web pražského celku. „V závěru jsme ještě hosty pustili k závaru před naší brankou, ale strážce naší svatyně měl včera svůj vítězný den,“ raduje se web z první výhry v sezóně.

Poprvé zvítězilo i Jerigo Plzeň, které na to mělo ovšem teprve druhý pokus. Zaskvěl se Václav Koc, který sám stanovil skóre prvního poločasu na 4:0! „Po zápase v Chomutově jsme udělali v šatně dost dusno. Řekli jsme si, že takhle to dál nepůjde. Kluci si to zjevně vzali k srdci,“ řekl po výhře 5:3 trenér Jeriga Jiří Pechr. „Kluci si mysleli, že je konec a přestali být důslední do obrany. Možná dobře, že to stalo a příště si na to dají pozor,“ okomentoval dění v druhém poločasu.

Zmíněné čtyři góly vstřelené Václavem Kosem ale nejsou nejvýraznějším střeleckým zápisem 3. kola 2. ligy-západ. Jablonecký Petr Mečíř se totiž v souboji proti boleslavskému Malibu trefil pětkrát! To vyneslo jeho týmu při výhře 8:4 tři body, jeho týmu vedení v tabulce a sám Petr Mečíř vede s 8 vstřelenými góly tabulku kanonýrů.