Kolik hráčů VARTA futsal ligy bojuje v kvalifikaci o MS?

UEFA
Údaj, který poptáváme v titulku článku, jsme spočítali za vás. V těchto dnech probíhají kvalifikační boje o postup do další fáze kvalifikace o postup na MS 2020 a do tuhých bitev se pochopitelně zapojili i hráči z domácí VARTA futsal ligy. A to číslo vás asi překvapí - napočítali jsme 23 futsalistů v sedmi týmech.
Jistě, základem čísla 23 je nominace českého týmu, který ve středu doletěl do Porta, z něhož se přesunul do Viseu, kde se boje skupiny 8 odehrají. Ve výběru trenéra Tomáše Neumanna je 13 hráčů z naší ligové soutěže. Tím čtrnáctým je „polský legionář“ Jan Janovský.

Už ve středu se do bojů zapojil celek Slovenska, který ve skupině 3 porazil Černou Horu vysoko 5:0. Trenér Marián Berky povolal celkem 5 hráčů z české soutěže. A to se ještě minulý měsíc zranil slávistický brankář Karpiak, mimo hru je také plzeňský Zdráhal, který by, v případě dobrého zdravotního stavu, mohl o nominaci také usilovat.

Dalších pět týmů má ve svém středu po jednom hráči VARTA futsal ligy. Za Albánii bojuje Sparťan Azem Brahimi (v brance je exsparťan Cristiano Cardoso), srbský dres bude oblékat Slávista Marko Radovanovič. Nepřekvapila nominace chrudimského brankáře Dmitrije Litviněnka do celku Ukrajiny, kapitánskou pásku repre Chorvatska navléká Tihomir Novak. A do bojů ve skupině 1 se zapojí také teplický reprezentant Gruzie Arčil Sebiskveradze.

I to je dobrou vizitkou pro naši nejvyšší soutěž, která má ovšem také svá negativa. To už ale záleží na úhlu pohledu každého čtenáře…

Hráči VARTA futsal ligy v zahraničních týmech pro KV MS 2020

Albánie
Azem Brahimi (Sparta)

Slovensko
Gabriel Rick (Sparta)
Tomáš Drahovský (Sparta)
Martin Doša (Chrudim)
Peter Kozár (Interobal)
Martin Směřička (Slavia)

Srbsko
Marko Radovanovič (Slavia)

Ukrajina
Dmitrij Litviněnko (Chrudim)

Chorvatsko
Tihomir Novak (Sparta)

Gruzie
Arčil Sebiskveradze (Svarog)