Repre vstup do kvalifikace zvládla, porazila Německo

Slováček-futsal-repre
Česká futsalová reprezentace zahájila ve čtvrtek kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2020. V portugalském Viseu porazila v úvodní utkání skupiny Německo 3:0.
Český tým sice první půli vyhrál 2:0, ale s výkonem spokojený nebyl. Němcům se povedl začátek utkání a Gerčák musel hasit nejednu šanci. Naštěstí přišla desátá minuta, během níž se český celek uklidnil. Nejprve propasíroval míč za brankáře Plesse Tomáš Vnuk a hned v zápětí dorážel na 2:0 Michal Holý. Vedení jakoby Čechy uspokojilo a Gerčák musel do přestávky zůstat v pozornosti.

Výsledek o dvě branky vydržel až do 38. minuty. Během německé power play ukořistil balon Záruba a skóroval do prázdné brány. V závěru už žádná branka nepadla.

Česká republika - Německo 3:0 (2:0)
Branky: 10. Vnuk, 10. Holý, 38. Záruba.
ČR: Gerčák (Hůla, Vahala) - Rešetár, Seidler, Holý, Vnuk - Záruba, P. Drozd, Černý, Slováček, Koudelka, D. Drozd, Janovský. Trenér Tomáš Neumann.
Německo: Pless (Wiegels) - Wittig, Hoffmann, Heinze, Sipahi - Schnitzerling, Meyer, Sepp, Sözer, Hirosawa, Baur, Saglam, Hadziavdic. Trenér Marcel Loosveld.